ADWORS NEDEN ÖNEMLİ

Google Adwords Ne Anlama Gelmektedir ?

Google firması tarafından internet siteleri için tasarlanmış olan hem Google için hem internet siteleri için avantajlı seçenekleri olan iki tarafa da kazandıran bir sistemdir. Bu sistem sayesinde internet siteleri sitelerinde yayınladıkları Ürün ya da reklamı ya da hizmeti izleyen takip eden internet kullanıcıları izlenme tıklanma Sayıları temel alınarak Google tarafından internet sitesi Sahibine ödeme yapılır internet sitesi sahibi bu durumdan hem kazanç elde etmiş olur hem de Google hizmetlerinden ücretsiz faydalanmış olmaktadır. Google Adwords bu sistem sayesinde reklamlarını daha çok çevreye özellikle ilgili çevrelere daha çabuk daha fazla Yayarak reklam veren kişinin menfaatine de bir hareket yapmış olmaktadır. Kısacası Google Adwords iki taraf içinde avantajlı sonuçlar oluştururken üçüncü taraf olan site takipçileri için ufak tefek sıkıntılar çıkabilmektedir. İçeriğe tıklayınca reklam çıkması gibi.

Google Adwords nasıl kullanılır

Bu sistemi kullanabilmek için önce bir gmail hesabınız olması gerekiyor. Bu hesabı edindikten sonra web Master hizmetleri bölümüne girip Google Adwords sekmesinden sitenize oğlum ekledikten sonra Öncelikle Google size ait olup olmadığını anlamak için birtakım doğrulama seçeneklerini sizden isteyecektir. Doğrulama seçenekleri arasında sitenizin Kök dizinine bir dosyaya koyup O dosyayı göstermenin şeklinde olabilir ya da Meta tagları arasına bir şifre koyup burnunu taranmasını sağladığınız takdirde Google sitenizin onaylayacak tır. Bu aşamadan sonra başvurunuz Google tarafından bir ön elemeden geçip onaylanırsa Google firması AdWords reklamları sitenizde yayınlama hakkı verecektir. Size bir takım yazılım kodları verilecektir bu yazılım kodlarını uygun yerlere yerleştirdiniz takdirde Google Adwords reklamları sitenizde sizin belirlediğiniz şekilde görüntülenmeye başlayacaktır. Sitede ne kadar çok içerik varsa genellikle bir sanal zekâ tarafından içeriye uygun reklamlar verilmeye çalışılmaktadır.

Google Adwords neden bir site için önemlidir

Gitgide Artan internet kullanımı sayesinde kolaylaşan teknolojinin de etkisiyle internet siteleri Günden güne artmaktadır. Bu Siteler farklı amaçla kurulmuş olabilir. Bazı siteler ürün tanıtımı hizmet tanıtımı yaparken Bazı siteleri sen ansiklopedi gibi işlem görmektedir. Ama gözden kaçan bir şey vardır O da herkesin bildiği gibi bir site yapmanın maliyeti Günden güne yükseltmek yükselmektedir. Siteyi tasarlayan kişi Kendi emeğinin dışında kiralama masrafları alan adı masrafları bulunmaktadır. Bu durumdan dolayı Google Adwords reklamları kişinin birtakım masraflarını karşılaması için en kolay çözümdür. Kendinizin tasarladığını varsayarsak Yıllık masrafı en azami 200-250 lira civarında olmaktadır. Eğer siteniz günlük 100-150 arası giriş alıyorsan bu kişilerden 50 tanesi de burayı göstermişti bir yıl içerisinde bu sistemi sayesinde Sitenizin birtakım masraflarını çıkarabilirsiniz. Eğer daha fazla İse daha fazlasını kazanabilirsiniz. Google Adwords reklamları başka bir avantajı ise Google’da çıkma olasılığının yüksek olmasıdır.