Gelişen teknoloji koşulları kişiler arasında internet kullanımını yaygınlaştırmıştır. Buna yönelik olarak internet üzerinden yapılan işlem seçeneklerinin sayıları artmış ve çoğu alana yönelik olarak internet sitesi kullanımı sayısında da hızlı bir artış görülmüştür. Bu türden internet siteleri ile ilgili olarak sıkça duyulan bir kavram ise SEO olarak ifade edilebilmektedir. SEO arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılmaktadır. daha detaylı bir açıklama gerekirse internet sitelerinde arama motorlarına yönelik olarak iyileştirme yapılması anlamına gelmektedir. SEO çalışmalarında bir diğer önemli etken site uzantıları olarak ifade edilebilmektedir. Site uzantıları örnekleri ; html, php, asp olarak ifade edilebilmektedir.

 

Web Sitelerde Kullanılan Site Uzantıları

Sayfa uzantısı seçenekleri sitelerin SEO çalışmaları ile ilgili olarak merak edilen bir konuyu oluşturmaktadır. Sitelerin sayfa uzantıları kullanıp kullanmamaları gerektiği ya da hangi sayfa uzantılarını tercih etmeleri gerektiği ile ilgili olarak forumlarda farklı tavsiyeler yer almaktadır. Site uzantısı nedir? Site uzantısı web sitesinin internet üzerinde aldığı isim olarak ifade edilebilmektedir. Site uzantıları sitelerin google ya da diğer arama motorları üzerindeki yerlerinin kalıcı olması nedeni ile html uzantısı ile kullanılmalıdır.

 

Sayfa Uzantılarının Arama Motorları Üzerindeki Yeri

SEO açısından iç ya da dış SEO çalışmaları arasında önemli bir konuyu oluşturan sayfa uzantılarının nasıl olması gerektiği siteler açısından oldukça merak edilen bir konudur. İnternet uzantısı nedir? Gelişen internet ağı içerisinde çok sayıda web sitesi yer almaktadır. Bu sitelerin öncelikli amaçları arama motorları üzerinde aramalar sonrasında üst sıralarda yer almak olarak ifade edilebilmektedir. Bunun için başarılı bir iç ve dış SEO çalışması yapılması oldukça önemlidir. Sayfa uzantısı web sitelerinin arama motorlarında yapılan aramalarda yer alan isimleridir. Sayfa uzantıları ne kadar kısa olursa sayfanın kalıcılığı o kadar artar.