0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

WordPress Blog Nasıl Açılır?

WordPress Blog Nasıl Açılır?

Yaşadığımız dijital çağda artık herkes bir blog açıp kendi düşüncelerini ve özgün fikirlerini paylaşabilir. Bu blog sayesinde birçok insana ulaşabilir hatta dünya çapında bir üne kavuşabilir.

Neden Blog Açılır?

Sosyal medya hesapları üzerinden çeşitli paylaşımlar yaparak düşüncelerinizi başka insanlarla paylaşabilirsiniz, ancak sosyal medya buna bir yere kadar imkân verir. Kendi blogunuzu açtığınızda ise herhangi bir kelime sınırlaması olmadan dilediğinizi yazabilir, sınırsız içerik üretebilirsiniz.

Özel Programlama: Özel Programlama Dili İle Avantaj

Blog açma sebeplerini şöyle özetleyebiliriz:

  • Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi insanlarla paylaşma isteği,
  • Yaptığınız araştırmaları sunmak,
  • Firmanıza kurumsal bir kimlik kazandırmak,
  • Ürettiğiniz ürünlerin satışını artırmak amacıyla daha çok insana ulaşabilmeyi istemek,
  • Yazarak para kazanmak.

WordPress Nedir?

WordPress Dünya genelinde en çok tercih edilen site yönetim sistemlerinden biridir. Bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi kullanımının oldukça kolay ve pratik olmasıdır. Blog açmak isteyen birinin tüm beklentilerine yanıt verir. Birkaç dakikanızı ayırarak, WordPress sayesinde hayallerinizdeki bloga kavuşabilir, hemen yazmaya başlayabilirsiniz.

Opencart: Opencart Nedir?

WordPress ile Nasıl Blog Açılır?

  • İlk adım blogunuzun adını belirlemek olmalıdır. Belirlediğiniz bu isim blogunuzun içeriğini anlatabileceği gibi sizinle ilgili de olabilir.
  • Blog adınızı belirlediyseniz artık http://tr.wordpress.com adresini ziyaret ederek blog açma işlemine başlayabilirsiniz. Siteye girdiğinizde “Web Sitesi Oluştur” yazan butona tıklamanız halinde blog oluşturmaya başlarsınız
  • Bu butona tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada bir tema seçmeniz istenir. Karşınıza çıkan tema seçeneklerinden bazıları ücretsizken bazıları da ücretlidir. Blog içeriğinize uygun bir tema seçtiğiniz takdirde bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Seçtiğiniz temayı blogunuzu oluşturduktan sonra değiştirme imkânınız vardır.
  • Blog teması seçme işlemini de tamamladıysanız “Alan adı veya anahtar sözcük seçin” yazan bir ekran karşınıza gelir. Buradaki boşluğa blogunuz için seçtiğiniz ismi yazmalısınız. Blog adınızı yazarken dikkat etmeniz gereken Türkçe karakter kullanmamaktır. Bir diğer önemli nokta ise seçtiğiniz blog adının daha önce başkası tarafından seçilmemiş olmasıdır.

WordPress ile Blog Açmak Ücretli mi?

Buraya kadarki adımları tamamladıysanız artık size uygun olan paketi seçme zamanı gelmiş demektir. WordPress ‘in ücretli paketlerinden birini seçerseniz blogunuz .com veya .net ile biter. Eğer WordPress ‘in ücretsiz paketlerinden birini seçecek olursanız blog ismi wordpress.com ile biter. Blog adınızın yanında yer alan “seç” butonuna bastığınızda paket seçme işlemi tamamlanmış olur.

Sitede Yedek Almak: WP’de Yedek Almak

Ücretsiz paketi seçip blogunuzu oluşturduktan sonra dilediğiniz bir zamanda ücretli pakete geçme şansınız vardır. Ücretli pakete geçerek blogunuzun özelliklerini yükseltebilirsiniz. Paket seçme işleminden sonra WordPress hesabınızı oluşturmalısınız. Aktif olan e-posta adresinizi yazıp kullanıcı adınızı ve parolanızı belirlemeniz gerekir.

İlk Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Blog açma işlemini tamamladığınıza göre artık yazmaya başlayabilirsiniz. Blog ekranına bakarsanız soldaki panelde “Yayımla” başlığı vardır. Bu başlığın altında “Blog yazıları” satırında “Ekle” butonu vardır. Bu butona tıklayarak yeni yazınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Yeni yazılar ekleyerek blogunuzun içeriğini günden güne geliştirebilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşmak için ise sosyal medya hesaplarınızda blogunuzu paylaşarak tanıtıma başlayabilirsiniz. WordPress sayesinde birkaç dakika ayırarak blogunuzu oluşturup yazmaya başlayabilirsiniz. Kullanım kolaylığı, ücretli veya ücretsiz seçenekleri sayesinde birçok kişinin tercihi olan WordPress ile siz de birkaç adımla blogunuza kavuşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin