WordPress tabanlı siteler günümüzde en çok tercih edilen siteler arasındadır. Şuan Dünya’da en fazla yaygın olan WordPress ücretsiz web site uygulamasıdır. Ücretsiz olması üstelik de kolay indirilmesi ve kolay kullanımı sayesinde WordPress kullanıcılarının sayısı her geçen gün artmaktadır. WordPress tabanlı siteler Google başta olmak üzere kullanıcı dostu en çok gelişmiş ve ilerlemiş olan açık kaynak kodlu bir sistemdir.

Bu kolay uygulanabilen sistem esnek yapısı ve kolay düzenlenebilme seçeneği ile en uygun seo’yu bünyesinde barındırabilmektedir. Ancak bahsettiğimiz bu seo düzenleme işlemlerini otomatik hale getirmek harici kaynakları kullanmadan pek mümkün hale gelmiyor ancak WordPress’in ücretsiz ve en kaliteli seo eklentisi olan All in one seo pack ile seo işlemlerinizi otomatik olarak gerçekleştirebilir ve optimize etmiş olabilirsiniz

WordPress’inizin ilk kurulduğu anda seo ayarları yapılandırılmamış ise genelde en çok tercih edilen wordpress seo eklentisi all in one seo pack’tir. WordPress tabanlı siteler için vazgeçilmez en iyi seo eklentisi olan all in seo pack sitenizin başlık, açıklama ve anahtar kelime ayarlamalarını yapar. All in seo pack kurma işlemine gelecek olursak öncelikle WordPress admin panelimizden eklentiler kısmından yeni ekle yazısına tıklıyoruz ve karşımıza bir sorgulama ekranı geliyor. Sorgulama ekranında karşımıza gelen yere seo yazıyor ve aratıyoruz çıkan listeden karşımıza seo eklenti listesi çıkıyor içlerinden all in one seo pack eklentisini seçiyoruz ardından şimdi kur siyerek yükleme işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

All in seo pack eklentisini ekledikten sonra WordPress admin panelinden all in one seo’yu tıklıyoruz ve işimize yarayacak olan seçenekleri tıkayarak aktif hale getiriyoruz. Bu işlemi bloglardan ve internette WordPress dersleri veren yazılardan kolaylıkla yapabiliyoruz. .