0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

WhatsApp Üzerinden Satış

WhatsApp Üzerinden Satış

Müşterilerin online ticaret konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle WhatsApp üzerinden satış oldukça popülarite oldu. Müşterilerin WhatsApp ile iletişime geçtiğinde ticaretin daha hızlı ve fazla olduğu gözlemlenirken, güven konusunda da tüketiciye olan güven arttı.

Müşteriler istediklerini ürünü ödemeden kargo işlemine karar hızlı olmasını istiyor. WhatsApp ile satış için tüketiciler de makro gelişmeden mikro gelişmeye kayıp iletişim kanalına daha fazla zaman ayırıp yeni bir meslek olan WhatsApp satış danışmanı arayışına geçmesi gerekmektedir. Tüketicileri ticaret için sohbet uygulamasına yönlendirerek e-ticaret üzerinden kaçırdıkları değerli müşterileri çekme girişiminde olmalılar.

3D Secure: 3D Secure Nedir?

Müşteri – WhatsApp İlişkisi

Her müşterinin telefonunda mutlaka yer edinen WhatsApp uygulaması, güven kazandırırken müşterinin ticaret yapmasını da kolaylaştırır. WhatsApp’dan satış yapmak isteyenler için müthiş öneriler;

  1. Müşteriler e-ticaret sitelerine girdiğinde kart bilgisini ya da adresini unutması ticareti olumsuz etkiler. Müşteri ürüne ihtiyaç duysa da bilgilerini unutması ticareti sonlandırır. Lakin durmadan yazışma aracı olduğundan 5-10 dakika sonra da adres bilgilerini gönderme şansı var.

  1. Güvenli olduğunu düşünür. Her ne kadar ödeme için 3D Secure ihtiyacını online olarak giderse de numaradan her zaman ulaşabileceğini müşteri düşünür.
  2. Müşteri WhatsApp aracılığı ile daha fazla ürün görebilir. Ürünün canlı olarak görebilme ihtimali olacağı için Ayıplı Mal kategorisinden de ayrılarak iade etme oranı düşer.
  3. WhatsApp satış üreticiler için sadece ticaret olarak bakılmamalı, müşterinin saygısı, güveni de kazanılarak sonraki satışlar için potansiyel müşteri kazanılmalıdır.

E-ticaret: E-ticarette Satış Teknikleri

WhatsApp üzerinden alışveriş yapmak müşteri için; güven, basitlik, hızlı alışveriş imkanı sunarken üreticiler için ise; daha fazla satış, güven kazanma ve itibar yönetimine olan saygı gelmektedir.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin