Web Site Veri Tabanı Hizmeti

Veritabanı (database) verilen bulunduğu alan anlamına gelmektedir. Yani bilgisayarınızdaki programlar, web siteleri, bankalar gibi birçok kurumlar arasında adı geçmektedir. Örneğin okulunuzun öğrenci bilgi sistemine erişebilmek için kullanıcı adı ve şifre oluşturursunuz. Bu bilgiler veritabanına kaydedilir.  Bir sonraki erişiminizde kullanıcı adı ve şifreniz Veritabanı üzerinden kontrol edilir ve doğru veya yanlış olduğu tespit edilir. Muhasebeciler, bankacılar ve sosyal medya programları veritabanı üzerinden kontrol edilen sistemler ile çalışırlar. Web site tasarımı veritabanı hizmeti ile web sitelerinize girmiş olduğunuz bilgilerin veritabanı üzerine kaydedilmesi sağlanır ve daha sonra erişmek istediğiniz zaman yine veritabanı üzerinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Firmamız hükümdar bilişim size sağlam ve güvenilir veritabanı hizmetleri sunmaktadırlar.

Veritabanı Çeşitleri Nelerdir?

Her programda olduğu gibi web site veritabanı hizmeti içinde birçok çeşitler bulunmaktadır. Firmamız Hükümdar bilişim bu hizmetleri size sunmaktadır. Veritabanı çeşitlerine bakacak olursak; MS sql server, Access, Oracle ve Mysql’dir. Bunlar oldukça pahalı ve güvenilir programlardır. İçlerinde ise en sık Access ve Mysql kullanılmaktadır.

Veritabanı Güvenli Midir? 

Kullanıcıların kimlik bilgileri ve şifrelerini barındırması sebebiyle güvenlik konusunda tereddüt eden birçok kullanıcı bulunmaktadır. Fakat korkmaya gerek yoktur çünkü veritabanları oldukça güvenli programlardır. Nitekim güvenli olmaları şu şekilde açıklanabilir. Bütün bankalarda kullanılan bu sistemler kişilerin kimlik bilgilerini barındırmaktadırlar. Fakat yakın tarihte bu konuyla ilgili en ufak bir güvenlik açığı bulunmamakla birlikte kullanımı giderek artmaktadır. Öyle ki lider bilişim firmaları, telefon ve tablet firmaları elektronik aletlerinin tümünde bu program hizmetlerini kullanmaktadırlar. Web site ve veritabanı hizmeti o kadar güvenli hale getirilmiştir ki ülkelerin istihbarat servislerinde bile güvenle kullanılmaya devam edilmektedirler. Bu kadar güvenli bir hizmeti insanlığa kazandırılması gerçekten bir çağ sebebi olabilir. Firma olarak biz de bu güvenilir programları kullanıyor ve siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu konuda en ufak şüpheye yer bırakmamak adına sürekli olarak çalışıyor ve bünyemizde çalışan elemanları bu konu hakkında kendi birimlerinde uzman bireyler olarak seçiyoruz. Güvenliğiniz hükümdar bilişim olarak bizim için oldukça önemlidir.