0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Trendyol, Hepsiburada, Amazon, Çiçeksepeti Mağaza Açma Rehberi

Trendyol, Hepsiburada, Amazon, Çiçeksepeti Mağaza Açma Rehberi

Türkiye’nin en büyük online ticaret siteleri olan Trendyol, Hepsiburada, Amazon, Çiçeksepeti mağazalarında satış yapmak için mağaza açma rehberi ile kolay şekilde üye olup satış yapmaya başlayabilirsiniz. Online ticaret siteleri olan bu mağazalarda, komisyon değerleri değişiklik gösterdiği gibi müşteriler de indirim, mağaza kalitesi gibi nedenlerden dolayı mağazaların kalıcı müşterileri olmuşlardır.

Tedarikçiler ve üreticiler, e-ticaret siteleriyle beraber kendini büyük pazarlarda geliştirmek, ürünlerini tanıtmak ve yapay bir müşteri topluluğu oluşturmak istemektedir. Bunun için pazarın en büyük dört mağazasına nasıl başvurup mağaza açmak, internetten satış yapmak isteyenlere, mağaza nasıl açılır ve mağazalardaki komisyon oranlarını adım adım anlatarak yol göstereceğiz.

Canlı Destek: E-ticarette Canlı Destekin Avantajları

Amazon Mağaza Açma

Amazon mağaza açma ve ticarete başlamak için kendi sitesine girdiğinizde hesap aç seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Basit bilgileri doldurduktan sonra bazı koşullar ekrana gelmektedir. Amazon mağaza açma şartları ise;

 • Kredi kartı bilgisi
 • Telefon numarası
 • Firma kaydı bilgisi
 • Amazondan sorumlu kişi (birincil irtibat)
 • Banka hesap bilgileri

Kredi kartı istemesi, Amazon satış ücretlerini senden tahsil etmek için kullanılırken banka bilgileri ise; satışlarından aldığın gelirin yatması içindir.

Türkiye piyasasına diğerlerine göre daha yeni giren Amazon’da mağaza açma ücreti bulunmamaktadır. Lakin bu kısa süreli fırsat olup geçici süreden sonra aylık 99 TL + KDV şeklinde olacaktır. Komisyon oranları ise en düşük yüzde 6 en yüksek ise yüzde 10 şeklindedir. Komisyonlardan bazıları ise şöyledir;

 • Cep Telefonu: %6
 • Bilgisayar: %6
 • Sağlık ve Kişisel Bakım: %10
 • Kitaplar: %10

Trendyol Mağaza Açma

25 milyon üyeye sahip ve 50 milyon aylık ziyaretçi alan Trendyol’da mağaza açmak için şirket olmak gerekmektedir. En basit şekilde şahıs şirketi açarak online ticarete katılabilirsiniz. İlk olarak markaya girerek başvuru yapıyorsunuz, burada sizden; şirket ve iletişim gibi sizi, siz yapan bilgileri istemektedir. Ardından değerlendirme ve onay süreci başlayacaktır.

Trendyol onay sürecinden sonra, tedarikçi paneli ekrana gelecek ve gerekli bilgilerin sağlıklı şekilde yüklenmesi istenecektir. Tüm bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir aksi halde başvuru onay almayacaktır. Ardından ürün yüklenir ve ürünlerin de kontrol edildikten sonra satış başlamış olur.

E-ticaret: E-ticaret Satış Teknikleri

Trendyol’da mağaza açmak ücretsizdir. Mağaza açmaya ücret ödemezsiniz lakin komisyon oranları diğer online ticaret sitelerine göre biraz yüksektir. Komisyon oranları yüzde 5 ile yüzde 30 arasında değişim göstermektedir. Bazı komisyon aldıkları kategori ve yüzdeleri şöyledir;

 • Ekran Koruyucu, Kapak: %30
 • Altın: %5
 • Dekorasyon: %25
 • Perde: %22

Hepsiburada Mağaza Açma

Aylık ortalama 85 milyon ziyaretçi alan Hepsiburada, 10 milyondan fazla kayıtlı üye ile ticaret yapacaklara altın tepside fırsat sunuyor. Hepsiburada Pazaryeri’ne kayıt olmak için ilk olarak, şirket olmanız gerekiyor. Giriş yaparken sizden, vergi dairesi bilgileri, adres ve iletişim bilgileri, banka hesap bilgileri, imza sirküleri, pazaryeri satıcı bilgileri formu ve ticari sicil kayıtları istenmektedir.

Giriş yapmak için; anasayfasının en altında Kurumsal > satış yapmak istiyorum seçeneğini işaretleyin. Hemen başvur seçeneğini tıklayarak standart ya da kadınlara özel paketi seçin. İletişim, şirket bilgileri ekranı doldurduktan sonra devam edin. Kategori ekranın seçini yapılır (1 adet seçilebilir, sonra değiştirilir) Buradan sonra, pazaryeri satıcı bilgileri formu gibi dosyalar yüklenir. Tüm süreç bu kadardır, ortalama 1 hafta sonra onaylanır ve size iletişim bilgilerinizle bildirilir.

HepsiBurada Rehberi: HepsiBurada Nasıl Mağaza Açılır?

Hepsiburada mağaza açmak ücretsizdir. Hepsiburada mağaza ücreti almaz ama komisyon ücreti alarak kazanç sağlar. Komisyon ücretleri ise; yüzde 5 ila yüzde 30 arasında değişiklik göstermektedir. 2020 Hepsiburada komisyon oranları listesinde bazı kategoriler şöyledir;

Bilgisayar %30

Tablet %6

Oyun Konsolları %5

Giyim %28

Cep Telefonu: %6

ÇiçekSepeti’nde Satış Yapmak

ÇiçekSepeti’nde satış yapmak için ana sayfanın alt bölümündeki Kurumsal > ÇiçekSepeti’nde Satış Yap seçeneğine tıklıyoruz. Önümüze bir form geliyor ve bu formu doldurup gönderiyoruz. Tüm süreç bundan ibaret olup onaylandığı takdirde size, verdiğiniz iletişim bilgileri ile geri dönüş sağlıyorlar. ÇiçekSepeti’nde mağaza açmak için ücret ödemezsiniz, üyelik ücretsizdir. Komisyon oranları ise değişiklik göstermekle birlikte yüzde 30 ila 40 arasında değişmektedir.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin