0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Site Nasıl Pinglenir?

Site Nasıl Pinglenir?

Günümüzde web sitesi sahibi olmak isteyen çok sayıda kişi var. Bunun nedeni artık internetin ciddi bir ihtiyaç ve pek çok konuda önemli bir kaynak haline gelmesi. Haber sitesi, okuduğu kitaplar hakkında bir site, yemek sitesi, gezi sitesi, çektiği fotoğraflar hakkında bir site, e-ticaret sitesi gibi pek çok alanda pek çok kişi bir web sitesi açmak istiyor. Sitenizi açtığınız anda hemen dikkat çekmeyebilir. açar açmaz Google’ın ilk sayfalarında da yer almazsınız hatta Google bir süre sizi indekslemeyebilir. Bunun nedeni, henüz siteniz için yeterli bir SEO çalışması yapmamış olmanızdır. Tabi her site için indeksleme ve ziyaret sayfasının artması için ayrıca bir süre de gereklidir. SEO çalışmaları internette daha çok yer almanızı sağlayacak olan çalışmalardır. En önemli SEO araçlarından birisi de Ping’tir. Bu yazıda size Ping’in ne olduğundan ve ne işe yaradığından bahsedeceğiz.

SEO: SEO Yapan Firmalarda Bulunması Gereken Özellikler

Ping Nedir?

Ping’in ve işlevinin ne olduğunu anlamak için öncelikle arama motoru botlarının ne olduğundan bahsetmemiz gerekiyor. Mesela Google bir arama motorudur ve dünyada en yaygın olarak kullanılan motordur. Google’ın botları, içerisinde yer alan web siteleri ve sayfaları hakkında bilgi toplayan ve bu sitelerin içeriklerini tarayan botlardır. Yani sizin siteniz Google’a botlar aracılığıyla görünür. Botlar genellikle spider ya da örümcek ağı olarak adlandırılır. Çünkü tıpkı bir örümcek ağı gibi Google’da yer alan bütün sayfaları sürekli gezer ve tarar. İşte bu botlar tarafından daha çok görünmenizi ve onları sizin sitenize çekmeyi sağlayan SEO araçlarından birisi de Ping’dir.

Ping Nasıl Kullanılır?

Eğer siteniz yeniyse Google botları hemen sizi görmez. Sizi görüp ziyaret etmedikleri için kullanıcılar tarafından da fazla görünmez ve ziyaret edilmezsiniz. Google indekslerine giremezseniz ziyaretçileriniz de sizi bulamaz. İşte bu durumda Ping sizin işinize yarayabilir. Ping’in işlevi botları sizin sitenize davet etmektir. Ping’i her gün düzenli olarak kullanarak botları sayfanıza ya da sitenize çağırabilirsiniz.

Özel Progralama :Özel Programlamanın Size Faydaları

Ping Nasıl Kullanılır?

Ping kullanımında önemli olan konulardan birisi de güncelleme işlevidir. Botlar genel olarak güncellenen sayfaları ve siteleri ziyaret eder. Siz de güncelleme işini sık sık ve düzenli olarak yaparsanız sitenizin botlar tarafından daha çok ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Daha açıkçası durum şöyledir. Güncelleme yapmıyorsanız Ping’i kullanmak işinize yaramaz. Çünkü güncelleme yapmadan sürekli Ping’i çağırmak, sitenizi Google’ın gözünde spam seviyesine düşürebilir. Eğer her gün değil de haftada ya da ayda bir kez güncelleme yapıyorsanız Pİng’i çağırma işlemini güncelleme yaptığınız zamanlarda çağırmalısınız. Çok fazla Ping kullanmak sitenize zarar verebilir. İndekslenme ve Google tarafından görünme için bu nokta çok önemlidir. Güncelleme yaptığınızda Ping’i çağırmalısınız.

SEO. SEO İşleri Yaparken Google Sıra Bulucu

Otomatik Pingleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ping nasıl çağırılır ya da yapılır diye soracak olursanız internetten otomatik Pingleme sayfalarına bakabilirsiniz. Bu servisler arasından birisini seçip indirebilirsiniz. Bazı sitelerde 100’e yakın Pİng servisini sizin sitenize çağıracak Pingler bulabilirsiniz. Sitenizin ismini ya da sloganını, kategori ve adresini kullanarak bu servisi kullanabilirsiniz. Tabi bu noktada önemli olan bir konu da sizin sitenizin adı ya da sloganıdır. Doğru bir sloganlar daha fazla Google botunu sitenize çağırabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin