Birçok insanın hayali, kendisine ait bir işyeri, şirket açmaktır. Atılacak 8-10 adımdan internet üzerinden veya devlet dairelerine gidilerek kişi kolaylıkla istenilen şirketi kurabilir ve kendi işinin patronu olunabilir. Şirket kurmak isteyenlere devlet para katkısı imkânı sağladığı için kişiye masraf maliyeti az meblağda tutmaktadır.

Şirket Kurmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Şirket kurmak için öncelikle şirket türüne karar verilmeli, sonrasında alanında uzman bir mali müşavirden destek alınmalıdır. Mali müşavir ile ana sözleşme hazırlanmalı ve notere gidilerek onaylanmalıdır. Daha sonrasında vergi dairesine gidilerek vergi kimlik numarası alınmalıdır. Tüm belgeler toplandıktan sonra ticaret siciline iletilmelidir. Noter de imza sürgüleri hazırlanmalıdır. Belediye izin işlemlerini, işyeri açmak ve ruhsat almak işlemlerini mutlaka eksiksiz tamamlamak gereklidir. Belediye ticaret sanayi odası işlemlerinin bitmesiyle şirket kurumuna başlanabilmektedir.

Dropshopping: Dropshopping Nedir?

Kurulabilecek Şirket Türleri Hangileridir?

  • Anonim şirket (A.Ş.)
  • Limited şirket (Ltd.şti.)
  • Aile şirketi
  • Şahıs şirketi
  • Kollektif şirket
  • Ticari şirket

En çok tercih edilen şirket türleri anonim şahıs ve limited şirketleridir. Sebebi ise az kişiyle kurulabilir, diğer şirketlere nazaran kurulması daha kolay şirketler ve sermayesi fazla olmadan da kurulabilir olmalarıdır.

Yeni Müşteri: Yeni Müşteri Edinmek

Kurulan Şirket Nasıl Ayakta Tutulur?

Şirket üyeleri parayı ve yanlarında çalıştırdıkları iyi yönetmelilerdir. Sürekli yeni çıkan değişimlere ayak uydurulması gereklidir. Ve şirket işi sabır gerektiren uzun vade de yükselebilen bir iştir. En başta, gereken araştırmalar yapıldıktan sonra girilen işlere son derece güvenmek ve sermayeyi o işe tamamıyla bağlamak önemli yapılması gerekli adımlardır. Kurulan şirkette bilgili, tecrübeli elemanlar seçmek şirketin geleceğini belirlenmesinde büyük ölçüde payı vardır. Her adım planlı olmak zorundadır.

E-ticaret: Kaliteli E-ticaret Sitesi

Şirket Nasıl Yönetilir?

Şirketin hedefini, geleceğini, amacını ve seçimlerinin sürekli sorgulanması ihtiyaçlarının giderilmesi düşünülmeli ve sürekli yeni planlar, yaratıcı iş fikirleri sunmak gerekmektedir. Güzel giden bir şirket için doğru yere doğru sermaye ile işler yapılması gerekir. Düşünülmeden fazla para ile büyük işlere girilmesinde şirketin batma ihtimali oldukça yüksektir. Onun yerine değişik projeler geliştirip bir miktar para ile işe başlanmalıdır.

Her yerde olan değil de az olan ya da kimsenin aklına gelmeyip bulamadığı değişik projeler ile şirket işi çıkarmak, şirketin seviye atlayarak yukarı çıkarmasını hızla arttıracaktır. İşletme kurslarına katılıp eğitim görerek, şirketin yönetimi kolaylıkla ve hızla ilerletilebilir.

Batmakta Olan Bir Şirket Nasıl Kurtarılır?

Batmak üzere olan bir şirketi son hamle ile borçlardan kurtarıp ve eski parlak günlerine döndürmek yeni yaratıcı fikirler ve mali müşavir gibi bilgili kişilerden destek alarak mümkündür. Öncelikle şirketin faydasını ön planda tutarak sağlıklı düşünüp diğer üyelerle toplanıp kararlar verilmelidir. Başarısızlığa götüren sebebi bulup onarım yaparak durum iflasa giderken terse çevrilmelidir.

Paravan Blog Rehberi: Backlink Çalışmalarında Paravan Blog Kullanımı

Batmak Üzere Olan Şirket De Atılacak Adımlar Nelerdir?

Panik atak ve aceleci moduna girilmemelidir. Bunun yerine sakin tavırlarla nakit para bulmaya odaklanılmalıdır. Ve uzman bir danışman tutularak yeni projeler geliştirip batan şirketi düzlüğe çıkarmak kısa vade de mümkündür. Sık sık şirket üyeleri ve çalışanları toplanarak o anki durum hakkında ve çözümleri, yeni iş fikirleri değerlendirmeleri yapılarak, çözüme odaklı planlar geliştirerek şirketin batmasını önleyecek planlar ve çalışmalar yapılmalıdır