Seo Uyumlu İçerikler İçin Değişmez 6 Kural

Seo uyumlu içerikler her zaman için Web siteleri için önemli olmuştur. Düzenli ve titiz bir şekilde hazırlanan içerikler, Web sitenizin daha fazla müşteri potansiyeline ulaşmasına katkı sağlayacaktır.

Seo uyumlu bir yazı için bir sürü kelimeyi anahtar kelime olarak kullanıp da bütün insanların sitenize akın etmesini beklemek mantıklı bir olay değildir. Ancak kaliteli ve düzenli bir içeriğe sahipseniz, müşteriler kısa sürede sizlere ulaşabileceklerdir. İşte Seo içerik yazarları için değişmez 6 kural:

1-Anahtar Kelime Seçimi

Yazdığınız makalelerin içeriği ne olursa olsun, yazının Google tarafından dikkate alınmasını istiyorsanız, doğru anahtar kelimelere yazı içerisinde yer vermeniz gerekecektir. Sayfadaki yazının içeriği ile anlam bütünlüğü kuracak anahtar kelimeleri takip edin ve kullanın.

2-İnsanların Önemsediği Şeylere Sitenizde Yer Verin

İnsanlar arama motorunu kullanarak birçok bilgiye ulaşabilmektedirler. Ancak gereksiz ve insanlar tarafından tercih edilmeyen içeriklerden ziyade insanların her an ilgi duyabildiği içeriklere yer vermeniz, sitenizin tercih edilebilirliğini etkileyecektir. Ancak sizlerde ne yazdığınız ve nasıl yazdığınızı bilmek zorundasınız. İnsanların önem verdiği ve dikkati çektiği şeylere yoğunlaşın. Bunu sağlarken de hedef kitlenize uygun yazılara yer vermeyi unutmayın.

3-Gerektiği Kadar Uzun Tutun

Seo uyumlu içerik yazmak için yapılan en önemli hatalardan biri de lafı olabildiğince uzun tutmak olacaktır. Anlatacağınız şey 100 kelimelik ise, 100 kelimede kalsın. Ancak anlatacağınız şey daha uzun sürebiliyorsa mutlaka bunu uzun tutmanız gerekir. Çünkü arama motorlarında en çok 2.000 kelimelik sayfaların ön plana çıktığı bir gerçektir.

4-İçeriğinizi Sayfanıza Göre Optimize Edin

Sayfanızı devamlı açık ve anlaşılır bir şekilde tutmalısınız. Kötü bir font ve görüntü, ziyaretçilerin daha içeriği okumadan siteyi terk etmesi anlamı taşır.

5-Yazınızın Üstünde Çalışın

Eğer profesyonel bir Seo yazarı iseniz, diğer insanlar ile aranızdaki tek fark içeriğin düzenlenmesi konusudur. İçerik düzenlemelerini ise; OpenOffice, Google Docs, Microsoft Word gibi programlar üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Düzgün bir yazı zaman alacak olsa da her zaman için diğer yazılardan daha ön panda yer alacaktır. Seo uyumlu yazıların paragraflarının uzunluğu bile önemlidir.

6-Kendinizi Okuyucu Yerine Koyun

Yazınızın tamamlanması ile bir kez daha yazınızı gözden geçirin. Ancak bunu yaparken yazar olarak değil okur olarak yapmanız gerekir. Eğer bir sıkıntı görmüyorsanız, yazınızı ulaşabildiğiniz her alanda paylaşın, özellikle sosyal medya kullanarak yazılarınızı ulaştırabileceğiniz kadar çok insana ulaştırın ve paylaşılmasını sağlayın