✅Hükümdar Bilişim Web Tasarım Hizmetleri ve Web Sitesi Tasarımı
TELEFON 09:00/19:00

0 532 696 21 20

Kişisel Sosyal Medya Hesabında Neler Paylaşılmalıdır

  • Anasayfa
  • Blog
  • Kişisel Sosyal Medya Hesabında Neler Paylaşılmalıdır

Kişisel Sosyal Medya Hesabında Neler Paylaşılmalıdır

Sosyal medya küçük büyük, genç yaşlı herkesin hayatında yer etti. Otobüste giderken bile etrafınıza baktığınızda çoğu kişinin sosyal medya hesaplarıyla ilgilendiğini görebilirsiniz. Peki sosyal medya kullanımı bu kadar yaygınken sosyal medyanın yararları hakkında yeteri kadar bilgili miyiz? Sosyal medyada hayatınızın önemli anlarını paylaşmak bir yana dursu yararlı bilgiler de edinebiliriz. Facebook olsun, twitter olsun veya direk sosyal medya sitelerinde yararlı bilgiler paylaşan birçok hesap mevcut. Yabancı dil öğrenmek için, yemek tarifleri öğrenmek için veya sporla ilgilenen insanlar için yararlı paylaşımlar yapan yüzlerce hesap mevcut. Böyle hesapları takip ederek ilgi alanlarınıza göre kendinizi geliştirebilirsiniz.

sosyal-medya-düzeni.jpg

Sosyal Medya Kullanım Alanları

Milyonlarca insan sosyal medya hesaplarını kullanırken herkesin aklına gelen bir soru da şu "sosyal medyada neler yapılabilir?". Sosyal medyada yapabilecekleriniz kullandığınız siteye göre değişiklik göstermektedir. Twitter'da yapacağınız paylaşımlar 140 karakter sınırını aşmamalıdır. Twitter insanlara birbirleriyle iletişim kurabilecekleri bir ortam sağlarken özel mesaj atma imkanı da sağlamaktadır.

Twitter'da sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz kişileri takip etmeniz de mümkündür. Instagram'ı ele alırsak daha ziyade fotoğraf paylaşmaya yarayan bir site olduğunu görürüz. Fotoğrafa ilgisi olanlar burada fotoğraflarını paylaşabilir veya insanların paylaştıkları fotoğraflara göz atabilirler. Facebook ise insanların arkadaşlarını ekleyip onlarla iletişim halinde olduğu bir sosyal medya organıdır. Yine yapabilecekleriniz çok geniş olmakla birlikte insanlarla mesajlaşmanızı da sağlar.

sosyal-medyada-neler-yapilabilir.jpg

Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalı

Sosyal medya hesabı düzeni çok önemlidir. Paylaştığınız şeyler diğer şahıslara hakaret içerikli olmamalı ve başkasını rahatsız edecek şeyler kesinlikle paylaşmamalısınız. Bilişim suçlarının çok yaygın olduğu günümüzde sizin haricinizde insanların eline geçerse rahatsızlık duyacağınız paylaşımlar yapmaktan kaçınmalı, yapacağınız paylaşımların 3. şahısların eline geçebilme ihtimalini düşünerekten kuvvetli bir parola ve kullanıcı adı oluşturmalısınız.

31 Mayıs 2017

Son Paylaşılanlar

Google Analtytics Arama İzleme

E-ticaret siteleri ya

12 Haziran 2020

E-ticaret Danışmanı

E-ticaret ya da online

9 Haziran 2020