0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Özel Yazılımlar Neden Pahalıdır

Özel Yazılımlar Neden Pahalıdır

Özel yazılımlar firmalar için kendi işlerinin süreçlerinde özel olarak gelişim kaydeden ve hazır olarak satılan programlardan farklı olanlardır. Yani tamamen firmaya özeldir. Bu özellik dâhilinde şirketlerin ihtiyacına göre belirlenen parametreler oluşturulur, eksiklikler görülür buna göre de düzeltmeler yapılır. Özel yazılımlar detaylı çalışmalar sonrasında ortaya çıkarlar.

Özel Yazılımların Faydaları

Özel yazılımlar sayesinde ilgili firmanın her çalışanı için faydalı raporlar oluşturulabilir. Bu da firma için karlı adımlar atması demektir. Ya da oluşabilecek riski önleyebilmek demektir. Özel yazılımlar sayesinde mevcut iş akışı da düzenli ve sistematik bir şekilde yürür. Bu yürüme sayesinde de günlük iş akışında problemler yaşanmadan sistem devam eder.

Bir işletme hangi sektör dâhilinde olursa olsun bir düzen içerisinde olmalıdır. Aksi takdirde başarı beklenmemelidir. Bir işletme için de kuşkusuz veriler işin en önemli kısmıdır. Veriler analiz etmek, riskleri ya da yaratılabilecek fırsatları görebilme açısından önem taşır. İşte bu noktada da özel yazılımlar dikkat çekici detay haline gelir.

Özel Yazılım Faydaları: Özel Yazılımın Size Faydaları Nelerdir

Özel Yazılım Satın Almaya Neden İhtiyaç Duyulur

Özel yazılım satın alma ihtiyacı duyulan nedenler arasında büyümek, karlılığı arttırmak, verimlilik sağlamak, şirket içi yönetiminde birlik sağlanması, teknolojiden tam anlamıyla faydalanmak gelir. İş sürecinde sorun yaşamadan büyümek ve kar elde etmek için başvuru yöntemi özel yazılım projeleridir. Bu projeler kuşkusuz ilgili firmanın o bütçeyi ayırabilme özelliğini taşıması ile gündeme gelir. Zira paket programlara göre aradaki fiyat farkı kaçınılmazdır.

Özel yazılımlar sayesinde şirketler bulundukları noktalardan çok daha ileri noktalara doğru taşınırlar. Bu durumun oluşmasında kuşkusuz firmaya göre yazılımda yapılan değişiklikler, eklemeler, çıkarmalardır. Böylelikle ihtiyaca göre şekillenen programdan net başarı kaçınılmazdır. Oysa tam tersi olan piyasada hazır olan yazılım paketleri kullanılıyor olsaydı bu içeriğe göre hareket etme zorunluluğu oluşacak, iş sürecinde aksamalar ve beraberinde de başarısızlıklar gelebilecektir.

Özel Yazılımlar Neden Pahalıdır?

Özel yazılımlar pahalıdır çünkü çalışılacak firmayla doğrudan bağlantılıdır. Özel yazılım sayesinde süreç çok daha sağlıklı ilerler, işleyiş çok daha başarılı adımlar içerir. Özel yazılım maliyeti pahalıdır ve ihtiyaç olunduğu halde bazı şirketler tarafından bu bütçe karşılanamadığından paket programlarla ilerleme savaşına girilir. Bu savaş bazen sallantılı olurken bazen de riskle dolup sıfıra inilir.

Şirketlerde özel yazılım kullanma durumu özellikle yaşanan problemler sonrasında gerçekleşir. Yaşanan problem demek, bir şirket kapsamında kriz demektir. Krizi aşmak için de özel yazılım projesi satın alınmak zorunda kalınır. Özel yazılımlar paket programlara karşı özel çözümler üreten yazılımlardır. Yani özel yazılım satın alan bir firma ile satıcı firma öncelikli olarak talepleri alır, ihtiyaçları belirler. Bu belirleme sonrasında da özel teknolojiler ve tekniklerle ve müşterinin talepleri ile birlikte proje hazırlanır.

SEO Yapan Firmalar: SEO Yapan Firmalarda Bulunması Gereken Özellikler

Özel Yazılımlar Mı Paket Programlar Mı?

Özel yazılımlar mı paket programlar mı sorusuna verilecek net cevap; özel yazılımlar olmalıdır. Paket program içeriğine uyum sağlama savaşı yerine ihtiyaçlara karşılık bulunan bir program içerisinde çalışmak çok daha verimli olacak, başarının yolu açılacaktır. Özel yazılımlar büyük yatırımlar demektir. Bu nedenle de yapılacak yatırımdan önce bir firmanın çok iyi araştırması ve ilerleyeceği yolda tatmin edici ve deyim yerindeyse yoldaş olması önemli detaydır.

Bir firma için var olan düzeni değiştirmek hatta geliştirmek bile ciddi bir süreçtir. Büyük emek gerektirir. Ancak her şeye rağmen gelecek düşünülüyorsa, yeniliğe açıklık varsa, değişime hazır hissediliyorsa özel yazılım almakla doğru adım atıldığı aşikâr bir gerçektir. Çünkü şirketler için artık avantajların kapısı açılmış demektir. Bu kapının açılması ile birlikte artık yenilik süreci de başlamış olacaktır.

Opencart: Opencart Nedir?

Özel Yazılımların Avantajları

Özel yazılımlar tamamen firmaya özeldir. İş akışına göre tasarlanır. Çözüm üretir, eksiklikleri ortadan kaldırır. Teknik destek her zaman sağlandığı için de faydalanmak aşaması aktiftir. Mevcut durumla ilgili düzenli raporlar alınır.

Özel yazılımlar başlangıçta firmalar için pahalı gelebilir ancak tamamen kişiye özel bir yazılım satın alındığından gelecekte olan adımlarında bu durum avantaja dönüşecek, zamandan tasarruf edecek, maliyetler düşecek, iş yükü hafifleyecektir. İşte verilen ücretinde getirisi budur.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin