0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Opencart Nedir?

Opencart Nedir?

Opencart bir kod sistemidir. Bu kod sistemi ile bir e-ticaret sistemi kurabilirsiniz. Bir e-ticaret sistemi için gerekli olan şey PHP yazılım dilen sahip olan ve de veri tabanı MYSQL olan bir kod sistemidir, işte Opencart size bunu sağlar. Bugün internette yer alan çok sayıda e ticaret sitesi Opencart tarafından idare edilir. Ayrıca bu kodlama sistemi gönüllü olan ya da bu alanda çalışan yazılımcılar tarafından geliştiriliyor.

301 Yönlendirme: 301 Yönlendirme Nedir?

Opencart Nasıl Çalışıyor?

Bugün ulusal ya da uluslararası e-ticaret sitelerinin neredeyse tamamı Opencart tarafından yazıldı ve düzenlendi. Bu tür siteleri oluşturma ve daha sonra yönetme aşamasında en önemli konulardan birisi kontrol panelini düzenlemektir. İşte Opencart sayesinde herhangi bir kod bilgisine sahip olmasanız bile kontrol paneli yönetebilir ve düzenleyebilirsiniz. Opencart’ın size sunduğu ara yüz ve kontrol paneli ile aşağıdakilerin hepsini yapabilirsiniz.

Projelerinizi Yapıyoruız: Özel Geliştirme İle Projelerinizi Bizler Yapıyoruz

Opencart’la Neler Yapılıyor?

Oldukça kolay bir şekilde e-ticaret sitenizi kurabilir ve yönetmeye devam edebilirsiniz. Ödeme modüllerini yönetme konusunda da bir sıkıntı yaşamazsınız. Hemen hemen bütün bankaların sanal modülleri Opencart’ı ödemek için kullanılabilir. Opencart sizin sisteminize dilediğiniz kadar ürün görseli koymanıza yardımcı olur. Ayrıca bu görseller için birer tanıtım yazısı koyma ve de yorumlar için yer ayırma gibi işlemleri de Opencart’la yapabilirsiniz. Arena ve penta gibi tedarik sistemlerini Opencart aracılığıyla ile kullanabilirsiniz. Opencart e-ticaret sitenize tema seçimi konusunda size sayısız seçenekler sunar. Opencart uluslararası olarak kullanılıyor. Bu yüzden e-ticaret sitenizi Opencart kullanarak dünya geneline yayabilirsiniz. Yani Opencart’la dilini istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Kullanıcıların güvenliği için ödeme yaparken bütün bilgilerin gizli tutulması konusunda da Opencart gerekli önlemleri sağlar.

Reklamlar ve Tanıtım

Opencart bütün bunların yanında e-ticaret sitenizde yer alan ürünlerin tanıtımı ve reklamı konusunda da size yardımcı oluyor. Geliştirilmiş bir eklenti paketine sahip olan bu kodlama sistemi ile birlikte, dilediğiniz herhangi bir internet sitesinde reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Bütün ürünlerinizin tanıtımını tek bir tıkla yapabilmeniz de mümkündür. Bildiğiniz gibi tanıtım imkânı sağlamayan ve reklam açısından bir eklenti paketi sunmayan bir e-ticaret sitesi kodlama sistemi bir işe yaramaz. Çünkü tanıtım ve reklamcılık günümüz için büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden Opencart oldukça işlevsel ve ücretsiz bir şekilde oldukça geniş bir eklenti paketi sunuyor.

Özel Yazılımın Faydaları: Özel Yazılımın Size Faydaları

Neden Opencart?

Opencart’ın dünyada en çok kullanılan kodlama sistemlerinden birisi olmasının en önemli nedeni kurulumunun son derece basit olmasıdır. Opencart ile bir e-ticaret sitesi kurmak çok hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Üstelik bu sistemin o kadar çok eklenti paketi var ki bunların sayısı da yaklaşık olarak 6000. Bu altyapı sayesinde siz de e-ticaret sitenizi çok daha zengin ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Opencart’ı dilediğiniz zaman internet üzerinde bulup indirebilir ve bunun için de herhangi bir ödeme yapmazsınız. E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için Opencart çok önemli bir avantajdır. Hem tema hem de eklenti paketleri açısından da çok geniş seçenekler sunuyor. Kurulumu konusunda zorlanmayacağınız böyle bir kodlama sistemi ile e-ticaret sitenizi geliştirebilirsiniz. Bu açıdan Opencart kendini sanal alemde tanıtmak isteyen firma ve şirketler için çok önemli bir fırsat sunuyor.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin