0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Mobil Uyumluluk Nedir?

Mobil Uyumluluk Nedir?

Sanal site ve blog gibi tüm platformların mobil cihazlara uyum sağlamasına mobil uyumluluk denir. Mobil uyumluluğu olan sitelerin bilgisayar ve mobil cihaz görünümleri birbirinden farklıdır. Mobil cihaz denildiğinde akla ilk gelen telefondur. Telefon, tablet ve ipad gibi ürünlerin tamamı mobil cihazlar kategorisine girmektedir. Site kurulum aşamasında iken bu optimizasyonun uygulanması önerilmektedir. Web sitesi oluşturulurken mobil uyumluluk esasına göre ayarlanmalıdır. Bu sayede siteye kullanıcılar istedikleri mobil cihazdan giriş yapabilirler. Web sitelerine mobil cihazlardan erişim sağlanabilir. Ancak uyumluluk söz konusu olduğu zaman kullanıcılara büyük avantajlar sağlanmaktadır. Aktif ve sık tercih edilen siteler için gereklidir.

Mobil Uyumlu Yapalım: Sitelerinizi Özel Yazılım Çözümleri İle Mobil Uyumlu Yapalım

Mobil Uyumluluk Neden Önemlidir?

Web tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sitenin mobil uyumluluk içermesidir. Sektörde yeni kurulan ve hizmet sektöründe iş yapan şirketlerin istedikleri noktaya kısa sürede gelebilmesi için mobil uyumluluk çok önemlidir. Teknolojinin ilerlemesi mobil cihazlarının kullanımı artırmıştır. Yeni teknolojinin ürünü olan cihazlar ile insanlar günün her saatinde işlerini halledebilmektedir. Gazete okumak, alışveriş yapmak, fatura ödemek yemek siparişi vermek gibi ihtiyaçlar mobil cihazlar sayesinde dakikalar içerisinde halledilmektedir. Rakiplerinizden farklı olmak ve bir adım önde olmak için mutlaka sitenizin mobil uyumluluğunun olması gereklidir.

Mobil Uyumluluğun Avantajları

Mobil uyumluluk site sahiplerine büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

  • Web sitesinin ziyaretçi sayısını kısa sürede yüksek oranda artırmaktadır.
  • Web sitesinin ziyaretçi ihtiyaçlarına kısa sürede cevap vermesi sitenin kullanılabilirliğini gösterir. Uzun süre yanıt vermeyen ve sıkıntılı çalışan sitelerde ziyaretçiler kalmaz. Mobil uyumluluğa sahip siteler cihazlarda daha akıcı şekilde çalışır.
  • Arama motorlarında sitenin ilk sıralarda yer almasını ve kolay ulaşılmasını sağlar.
  • Mobil reklamlar diğer reklam araçlarına göre daha avantajlıdır. Reklam gelirlerinizin artmasını sağlar.

Kaliteli ve sorunsuz çalışan mobil uyumluluk sitesi sayesinde avantajlardan yararlanabilirsiniz. Kaliteli şekilde yapılmayan site ile istediğiniz başarıyı yakalayamazsınız. Arama motorları mobil uyumluluğu olmayan sitelere uyarı göndermektedir.

Dijital Marketing: Dijital Marketing Nedir?

Web Sitesine Mobil Uyumluluğu Nasıl Yapılır?

İnternet sitesini mobil uyumlu hale getirmek için ilk olarak site test edilmeli. Sitenin uzantılarında ve çekirdek elemanlarında sıkıntı olup olmadığı gözlenmelidir. Özellikle uzantılarında problem olan sitelerin eksikleri giderilmelidir. Mobil optimizasyon için hazır içerikler bulunmaktadır. Hazır içeriklerin kullanarak kısa sürede bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturulan site hazır içerik kullanımına izin vermeyebilir. Sitenin güvenliğinin sağlanması için başvurulan bir durudur. Böyle durumlarda web sitesi tasarımcısı ile görüşerek sitenin mobil uyumlu hale getirilmesini talep edebilirsiniz.

3Ds Max: 3Ds Max Nedir?

Mobil Uyumluluk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Site mobil uyumlu hale getirilirken ilk olarak doğru kodlama alanı yapılması gerekir. Bilgisayarda görülen web sitesinin mobil cihazda sorunsuz görünmesi için çözünürlük ölçeklendirmesi doğru ayarlanmalıdır. Aksi takdirde ziyaretçiler çözünürlük sorunu yaşabilir. Çözünürlük sorunu da sitenin ziyaretçi kaybetmesine neden olur. Site içeriğinin ziyaretçiler tarafından kolay görüntülenmesi ve anlaşılabilir olması önemlidir. Mobil uyumluluk üç temel esasa dayanmaktadır. Doğru kodlama, yeterli çözünürlük oranı ve doğru içeriktir. Bu kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde mobil optimizasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Kaliteli web tasarım yapan kurumlardan bu hizmeti almanız gerektiğini unutmamalısınız

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin