Mobil Uygulamalar Güvenli mi?

Mobil kullanıcılar, her cihazda anında her zaman her yerde erişime, uzlaşmaz kolaylığa ve sezgisel işlevsellik talep ediyor. Aynı zamanda, işletmeler, gizli müşteri bilgilerinin, mobil ortamı karşı konulmaz bir fırsat hedefi olarak gören kötü niyetli muhaliflerin eline geçmesini önlemelidir. Bilgisayar korsanları düzenli olarak mobil uygulama güvenlik açıklarını kullanır ve hassas verileri çalmaktadır. Mobil uygulama güvenliğini artırmak, etkili bir dolandırıcılık önleme stratejisinin kritik bir unsurudur.

Peki ne yapmalı?

Eğer mobil uygulamaların açıklarından korunmak istiyorsanız bir güvenlikn sağlayıcısına ya da bir güvenlik duvarına ihtiyaç duyarsınız ve bu uygulamalar, mobil uygulama platformunu tehditlere karşı korur; yenilikçi şirketlerin, mobil kanal için güvenli ve hızlı bir şekilde yeni ve geliştirilmiş teklifler geliştirebilir ve sunmalarını sağlar. Kapsamlı bilgi ve kanıtlanmış uzmanlığımız, mobil tehdit ortamında karşılaşılan düşmanlıkları ve gelişmekte olan mobil uygulama güvenlik zorluklarına çözüm bulmak için ölçeklenebilir bir çözüm paketi ile kapsamlı bir anlayışa dönüştürür.

İstatistikler ne diyor?

Apple’ın App Store, Google’ın Play Store ve üçüncü taraf pazar alanları gibi çevrimiçi uygulama distribütörleri aracılığıyla edinilebilen mobil uygulamalar, hiç şüphesiz, dünya genelinde kullanıcılara değer katmanın hâkim halidir. Kuruluşlar, çalışanların verimliliğini artırmak ve yeni çevik ve mobil yaşam tarzlarıyla uyum sağlamak için bir yol olarak mobil uygulamaları benimsemiş ancak bu mobil uygulamalar gerçekten zararlı hackerlardan korunuyor ve korunuyor mu?

Bu kaygıyı bir perspektif haline getirmek için, Arxan’ın son araştırması, ücretli ve ücretsiz mobil uygulamalardan birini seçti:

Google Android platformundaki ilk 100 ücretli uygulamanın% 100’ü saldırıya uğradı

Apple iOS için ücretlendirilen ilk 100 ücretli uygulamaların% 56’sı saldırıya uğradı.

Android’deki popüler ücretsiz uygulamaların% 73’u saldırıya uğradı.

Apple iOS’daki popüler ücretsiz uygulamaların% 53’u saldırıya uğramıştı

Bu rakamlar en azından endişe vericidir; özellikle birçok şirket, çalışanların kişisel ve mesleki yaşamlarını tek bir mobil deneyimle birleştirmesine izin vermek için kendi cihazınızı getirme (BYOD) politikalarını gittikçe daha çok benimsiyor. Gerçek şu ki, tüketicilerin yüzde 84’ü Ponemon Enstitüsüne göre iş ve kişisel kullanım için aynı akıllı telefonu kullanıyor.