Yaşanan teknolojik gelişmeler beraberinde internet kullanımı çerisinde kullanımı yaygınlaşan mobil cihaz seçeneklerinin payını oldukça yükseltmiştir. Bu şekilde mobil cihaz seçeneklerinin internet kullanımı içerisindeki payının her geçen gün yükselmesi firmalar açısından da e-ticaret seçeneklerinin önemini arttırmıştır.

Firmaların internet üzerinden kişilere ulaşmasına olanak sağlayan web sitelerini kişilerin kullanımlarına sunması faaliyetleri açısından oldukça önemli bir hal almıştır. Bu şekilde firmalar piyasa içerisinde fark yaratmayı amaçlamaktadırlar. Bu noktada merak edilen konu ise mobil uygulamaların nasıl yapılabileceği olarak ifade edilebilmektedir. Mobil uygulama yapma programı uygulama yapma kolay bir şey olmasa da artık günümüzde yaşanan teknolojik gelişme seçenekleri kişi ve firmalar kendi uygulamalarını hazırlayabilmeleri adına farklı seçenekler sunmaktadır.

 

Kendi Uygulamanızı Yapın

Teknoloji alt yapısında yaşana gelişmeler kişilere farklı alanlarda oldukça kolay yöntemler sunulmasına zemin hazırlamıştır. Öncesinde uygulama yazabilmek için detaylı bir teknik bilgiye sahip olunması ve belirli bir bütçeye sahip olunması gerekirken günümüzde kişilere hazır şablonlar halinde sunulan uygulama programları ile düşük bütçeli ve kolay bir şekilde uygulama yapabilme imkânları sunulmaktadır.

Mobil Uygulama: Mobil Uygulama Yaptırmak

 

Kişilere mobil uygulama yapma ve mobil uygulamalarını geliştirebilmeleri amacı ile sunulan farklı uygulama programları yer almaktadır. Mobiroller uygulama kodu kişilere mobil uygulamalarını hazırlarken hazır şablonlar halinde yer alan uygulama kodları ile hızlı ve kolay bir şekilde uygulama yapabilmelerine destek sağlanması amaçlanmaktadır. Farklı mobil cihazlarda kullanıma uygun olan uygulama programlarının kullanımı da oldukça rahat özelliklere sahiptir.

BağlantıMobil Uygulama Eğitimleri

 

Kişilerin mobil uygulama seçeneklerine artan ilgileri bu alana yönelik olarak farklı hizmet seçeneklerinin sunulmasını sağlamıştır. Kişilerin kendi uygulamalarını oluşturabilmeleri adına sunulan hazır uygulama programlarının yanı sıra bu konu ile ilgili forum sitelerinde kişilerin mobil uygulama yapma dersleri almalarına olanak sunan videolu anlatımlarda kişilere mobil uygulama yapabilmeleri adına sunulmaktadır.

Mobil Uygulamanın Önemi: Ücretsiz E-ticaret Eğitimi

Kolay Mobil Uygulama Yapımı

Mobil uygulamanın ilk olarak amacını belirlemeniz gerekiyor. Acaba bir oyun oynamak için mi mobil uygulamaya ihtiyacınız olacak ya da e-ticaret sitenizi yansıtan mı yoksa internet sitesinde yaptığınız bir değişikliği direkt olarak aktaran mı? Bunu belirledikten sonra mobil uygulama yapımında 3 farklı adım öne çıkmaktadır. Bu faktörler;

  1. Mobil Uygulamanın analiz, yapım aşaması
  2. Test aşaması
  3. Yayımlama aşaması

Buradaki yazıları daha detaylı açarsak mobil uygulama nasıl yapılır sorusuna cevap verelim

  1. Mobil Uygulama Yapımı: Web sitenize içerik ekleyerek, tasarım yaparak, tasarım şablonları kullanarak ya da kaynak kodları olan reskin işlemi yaparak kendinize ait bir mobil uygulama elde edebilirsiniz. İnsanlar direkt olarak yüzde yüz organik oyun yapmak yerine mobil uygulama kodları satılan pazarlardan oyunları alarak reskin işlemi yapıyor ve oyunu kendi oyunuymuş gibi Andorid ya da iOS üzerinden yayımlamaya başlıyor.
  2. Test Aşaması: MobiRoller Preview uygulaması ile Google Play Store ya da Applee Store’da deneyerek oyunun nasıl olduğunu test edebilirsiniz. Bu sayede oyunun geleceğine daha sağlıklı şekilde bakabilir ve sağlıklı oyun ortaya koymuş olursunuz.
  3. Yayımlama Süreci: Test sürecinden ve oyunun hatalarına gördükten sonra oyununuz yayımlamaya hazır. Goole Play Store ve Apple Store’de yayımlayarak oyununuzu duyurma şansınız bitiyor!

Rehber. Mobil Uygulama Yapım Aşamaları