1.Uygulama Yaparken Amacımız Ne ?

Mobil bir uygulama yaparken ilk önce amacımızı bilmemiz gerekir. Bir sürü nedenimiz olabilir. Bunlardan bazıları; para kazanmak, bir probleme çözüm bulmak ya da hayatı kolaylaştırmak olabilir. Eğer bir amacımız olmazsa ilerleme kaydedemeyiz ve yaptığımız işten sıkılmış oluruz. Karşılaşacağımız zorluklara karşı direnç gösteremeyiz.

 

2.Benim Güçlü ve Zayıf Yönlerim Neler?

Bir işi yapabilmek için ilk önce o konu hakkındaki iyi ve kötü yönler bilinmelidir. Bir uygulama oluştururken iyi beceriler kullanmalı ve aynı zamanda kötü yönler de geliştirilmelidir. Örneğin; yazı yazma konusunda iyi olduğumuzu düşünüyorsak bunu ön plana çıkartacak şekilde tasarımlar yapılmalıdır ve diğer zayıf olunan noktalarda da birey kendini geliştirmelidir. Bu o bireyin her yönlü gelişmesini sağlar.

3.Hedef Kitlem Ne İstiyor?

Bağlantı Mobil uygulama hazırlarken hedef kitlemizi belirledikten sonra bu uygulamanın gelişmesi için hedef kitlenin neleri istediğini bilmeliyiz. Bunu bilirsek uygulamamız daha çok büyür ve gelişir buna dikkat etmezsek hedef kitlemizi belirlesek bile bu o kişiler tarafından kullanılmayacaktır. Bu kitlenin alışkanlıklarını bilmek onları daha iyi tanımamız, uygulamamızın gelişmesi için önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden kitlemizi iyice araştırmalıyız ve ne istediklerini bilmeliyiz.

4.Mobil Uygulama Fiyatları Nasıl?

Genel olarak para kazanmak mobil ortamdan para kazanmak isteyen kişiler tarafından sorulan en önemli sorulardan biri mobil uygulama fiyatlarının nasıl olduğudur. Mobil uygulamalar çok yönlüdür ve değişik alanlara göre farklılık gösterebilir. Örneğin 500TL ye mobil uygulama yapılabilir. Özel olarak bir firma ile çalışmak istiyorsanız ise bu 3000TL den başlıyor.

5.Uygulama Geniş Kitlelere Nasıl Ulaştırılır?

Uygulama geliştikten sonra yapılması gereken ilk şey uygulamayı geniş kitlelere yaymaktır. Bunu yapmak için basit olarak ve bütçemize göre ilk önce sosyal medya hesaplarından geniş kitlelere duyurabiliriz. Ayrıca Google reklamları da verilebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli şey süreklilik ve sabırdır. Bu çok zordur ve en önemli noktadır. Eğer bu noktada sıkılmadan bıkmadan her gün reklamlara devam edilirse çok verimli sonuçlar ortaya çıkar.