LiteSpeed, sektördeki en hızlı web sunucularından biridir. LiteSpeed, Web Sunucusu ve Apache (daha önce kullanılan web sunucusu) arasındaki en büyük fark mimarilerinin tasarımındadır. Apache işlem tabanlıdır. Her bağlantı için yeni bir işlem veya iş parçacığı oluşturur. Bu süreçleri oluşturmak çok fazla yük gerektirir. LiteSpeed web sunucusu olay güdümlüdür, yani birkaç süreçte tüm bağlantıları sunarak kaynak tasarrufu sağlar. Bu verimli bağlantı yöntemi, çok daha yüksek hızda daha fazla bağlantı sunabileceğiniz anlamına gelir. LiteSpeed zaman uyumsuzdur. Asenkron G / Ç, bir iletim bitmeden, diğer gecikmenin kesme gecikmesini başlatabilmesini sağlayan bir girdi / çıktı işleme şeklidir.

OpenLiteSpeed Sürümü

Bu sürüm çoğunlukla Büyük, Yüksek hareketli siteler için kullanılır. Belki de bu sürüm kolaylaştıran herhangi bir kontrol panosunda iyi değildir. Açık kaynak kodlu bir sürümdür ve bireysel ve ticari istihdam için ücretsizdir.

301 Yönlendirme: 301 Yönlendirme Nedir?

Standart Sürüm

Bu sürüm çoğunlukla Küçük, Düşük hareketli siteler için kullanılır ve ek olarak örneğin WHM / cPanel ve Direct Admin gibi kontrol kartlarını kolaylaştırmak için mükemmeldir. Bu sürüm ücretsiz bir sürümdür ve bireysel veya ticari nedenlerle kullanılabilir.

Kurumsal Sürüm

Bu versiyon genellikle Büyük, Yüksek hareket eden siteler için kullanılır ve kontrol panolarını kolaylaştırmak için mükemmeldir. Çaba sürümü genellikle önde gelen web önemli müşterileri için muhteşem bir web hosting arka plan vermek için dernekler kolaylaştırarak kullanılır. Girişim sürümü en yüksek güvenilirliğe sahiptir ve cPanel tarafından desteklenir. Aynı şekilde Doğrudan Yönetici kontrol panosuna da sahiptir.

Özel Programlama: Özel Programala İle Öne Geçin

Litespeed Web Sunucusu Özellikleri

Litespeed Web Sunucusu size hem ölçeklenebilirlik hem de hızda üstün performans sağlar. Bu sunucu Apache’den daha hızlı. Bu wordpress, Drupal ve joomla tabanlı web siteleri için en iyi platformdur. PHP güvenliğini ve performansını artırmanıza yardımcı olacaktır.

Apache Uyumluluğu

Litespeed web sunucusu her tür Apache sunucusu için kullanılır ve çoğunlukla bu .htaccess, mod security ve mod_rewrite için kullanılır. Litespeed web sunucusu Apache yapılandırma dosyalarını da yükleyebilir. Apache’nin yerine geçer. Plesk, CPanel Ölçeklenebilirliği ve Performans gibi her türlü barındırma kontrol panelinde çalışacaktır

Litespeed web sunucusu Ölçeklenebilirliği ve Performansı artırır. Litespeed web sunucusu CPU ve Bellek gibi sunucu kaynaklarının kullanımını en aza indirir. Bu sunucunun benzersiz optimize edilmiş kodu PHP’nin performansını artırabilir. Ayrıca, herhangi bir DDOS azaltma donanımı kullanmadan DDOS saldırısından da yardımcı olacaktır.

Litespeed Web Sunucusunun Güvenliği

Bu sunucu mod güvenlik özelliğiyle de uyumludur (Apache’de). Bu sunucuda DDoS karşıtı özelliklerde yerleşik olarak bulunur. Bu sunucuda IP başına bağlantı, bant genişliği daraltma ve tek IP’de bant genişliği daraltma isteği gibi birçok özellik vardır. Sunucunuza her türlü saldırıyı durduracaktır.

Sunucu Desteğine İhtiyacınız Mı Var?: Bilişim Desteği

Web Sitesi Performansını Hızlandırma

LiteSpeed tarafından geliştirilen Gzip sıkıştırma, eşzamanlı bağlantılar, olay güdümlü mimari gibi bazı özelliklerle, bu web sunucusu Apache gibi diğer web sunucularından daha hızlı çalışabilir. Gzip sıkıştırması, tarayıcıya göndermeden önce dosya boyutunu küçültmek için kullanışlıdır. Bu özelliği kullanmazsanız, önce sıkıştırma işleminden geçmeden büyük dosyalar tarayıcıya olduğu gibi gönderilir. Bu, elbette, özellikle sınırlı bant genişliği ile uzun bir zaman gerektirecektir. Bununla birlikte, eşzamanlı bağlantılar ve olay güdümlü mimari, LiteSpeed’in kaynaklarını en iyi ve etkili bir şekilde çalıştırabilmesi için yönetmesine yardımcı olur.