Hükümdar Bilişim Mobil Uygulama üretimi

Yerleşik mobil uygulamalar muhtemelen uygulamaları düşündüğünüz zaman akla geliyor. Yerel bir uygulama, belirli bir platformda ‘yerli’ olmak için geliştirilen bir uygulama: Apple’ın iOS’u, Google’ın Android, Windows Phone veya (azalan) BlackBerry OS.

Yerel bir mobil uygulamanın en önemli avantajı kullanıcı deneyimini optimize etmesidir; Uygulama o platform için özel olarak tasarlandığından daha hızlı çalışacaktır.

Hükümdar Bilişim Yerli Mobil Uygulamalar

Java, Objective-C’den daha yaygın bir dildir ve daha az öğrenme eğrisine sahiptir, bu nedenle kanıtlanmış geliştiricileri bulmak zor değildir. Bununla birlikte, Android için uygulamalar oluşturmak için kullanılabilen araçlar (en popüler araç olan Eclipse de dahil olmak üzere) Xcode kadar iyi değildir; Ancak Android Studio olarak adlandırılan yeni bir araç sonunda Apple’ın programlama diline kıyasla  aynı kalitede geliştirme desteği sağlayabilir.

Hükümdar Bilişim Hibrid Mobil Uygulamalar

Melez bir uygulama, yerel bir uygulama kutusu gibi bir aygıta yüklenebilir, ancak bir web tarayıcısı üzerinden çalışır. Bu uygulamalar HTML5 olarak adlandırılan bir dil kullanılarak oluşturulmuştur.

2012’de, HTML5 mobilin geleceği gibi görünüyordu; Facebook, LinkedIn ve Xero gibi önde gelen şirketler girdi ve çok dikkat çekiyordu. Ancak geçen yıl, bu şirketlerin çoğunun mevcut HTML5 uygulamalarını atladıklarını ve yerel uygulamalarla yeniden başladıklarını gördü.

HTML5 için potansiyel kesinlikle çok büyüktür çünkü ayrı yerel platformlar için uygulamalar oluşturup korumak zorunda kalmamakta kesin bir fayda var, bu da daha fazla zaman ve kaynak gerektiren bir girişimdir. Örneğin Facebook, iOS ekibinde 300 tasarımcı ve geliştirici, Android ekibinde 300 geliştirici istihdam ediyor. Gökçe Bilişim mobil hibrid uygulamalar konusunda hem şirketler hem de bireyler için alanında uzman çalışanlarıyla piyadada rekabete devam ediyor.

GÖKÇE BİLİŞİM WEB UYGULAMALARI

Aslında üç tür web uygulaması vardır: geleneksel, duyarlı ve uyarlanabilir.

Geleneksel web uygulamaları herhangi bir web sitesini içerir. Duyarlı bir web uygulaması, bir mobil cihazda (yani telefon veya tablet) açıldığında farklı bir tasarım alır ve tasarımını görüntülendiği cihaza uyacak şekilde değiştirir. Mobil uygulama firması olan Hükümdar bilişim tüm web uygulama alanlarında başarılı çalışmalar yapmaktadır.