Her Derde Deva +1 Beğeni

Ânı sosyal medya araçlarına bağlı kalarak yaşadığımız şu zaman diliminde +1 beğeninin insan ruhunu ne denli hoşnut ettiğinin farkında mısınız? Ya da daha kolay bir ifadeyle sosyal medyada aldığınız her beğeninin sizde uyandırdığı mutluluğu hiç düşündünüz mü? Samimiyetle söylemelisiniz ki paylaşımlarınızda ki beğeni sayısı artıkça kendinizi daha mutlu hissediyorsunuz. Eee doğal olarak bu mutluluğunuzun devamlılığını istiyorsunuz. Bu devamlılığın kaynağı da beğeni kitlenizi dinamik tutmaktan hatta sürekli olarak artırmaktan geçiyor. İşte bu araştırma tam da bu noktada imdadınıza yetişecek. Web Tasarımın da bloğunuz veya Sosyal medyada paylaşımlar için aldığınız beğeni sayısını ne şekilde artırabileceğinizi sizin için derledik. Şöylece sıralamak gerekirse:

  1.  Güncel Kullanıcılık!

“Nerde hareket orda bereket!” sözünden hareketle internet ortamında aktif şekilde yer almanız takipçi miktarını artırmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda insanların sizi daha iyi tanımaları için kullanmakta olduğunuz profillerin sizi en iyi şekilde yansıttığından emin olmalısınız. Bu nedenle bilgilerinizi güncel tutmalısınız. Ayrıca içeriğinize kullanmakta olduğunuz diğer medya alanlarını eklemeniz de takipçilerinizin size erişimlerini hızlandıracaktır.

  1. Paylaşımların İlgi Skalası!

Şimdiden söylemeliyiz ki paylaşımlarınızın içerikleri beğeni kitleniz üzerinde en çok etkiyi gösteren faktör. Takipçilerinizin ilgisini çekebilmek için sade ama samimi, sert ama gerçekçi ya da süslü püslü ama donanımlı cümlelere ihtiyacınız olabilir. Ya da hissettiklerinizi ifadelere başvurarak yansıtabilirsiniz.” Siz “ olmaktan çıkmadığınız sürece gelsin beğeniler, yaşasın paylaşımın kardeşliği!

  1. Reklam Ve Etiketlemeyle Beğenilerine Can Ver!

Sosyal medya beğenilerinin sadece mutluluğunuzu artırıcı etkisi bulunmamakta aynı zamanda beğeni sayısını ve kanal aboneliklerinizi artırarak kendinize yeni bir gelir kaynağı yaratabilirsiniz. Biz yazımızda maddi tarafından çok içsel tarafına yer verdik(Gözümüz tok, gönlümüz zengin yahu). Beğenileri artırmanın bir diğer yöntemi de beğenebilecek diğer insanların da paylaşımınıza en kolay şekilde ulaşımını sağlayacak kelimelerle etiketleme yapmak.

  1. Sen Beklersin De Zaman Beklemez!

Paylaşımı yaptığınız saat aralıkları beğeni sayınız üzerinde olumlu ya da olumsuz etkiler yaratabilir. Takipçilerinizin aktifliğinin yoğun olduğu saatleri seçmeniz beğeni sayınızı artıracaktır. Hoş güncellemelerle birlikte belirli uygulamalarda zamanlayıcı kavramı oluştu bu sayede paylaşımların zamanı geldiğinde kendiliğinden yayınlanabildiğini görmekteyiz.

  1. Samimi Değilseniz Bizimle Değilsiniz!

Sosyal medya kullanmayan insan sayısının azaldığı hatta hiçe ulaştığı yaşamımızda samimiyet arayanlardanız. Kendini bulamamış tiplerin sanal ortamda yeni bir karakter oluşturma girişimleri belirli bir süreden sonra hüsranla sonuçlanmakta. Bırakınız efendim sizi sevenler olduğunuz gibi sevsin. Doğallıktan yanayız, haklılık payımızı düşünün deriz. İnternet fenomenlerini birazcık incelediğimizde de samimiyetlerini asla kaybetmediklerini görmekteyiz.

Kısacık da özetleyip sonuca bağlamamız gerekirse sosyal medyada birkaç adımı düzenli olarak yaparsanız ve kendinizden ödün vermezseniz azıcık da yaratıcılık ve içerik becerinizle takipçi sayınızı, bununla birlikte beğeni sayınızı artırabilir mutluluğunuza mutluluk ekleyebilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi her derde devadır +1 beğeni