Güzel Bir Web Sitesi Yapmak İçin 5 Kural 

• Web projesinin Erişilebilir halde olması

• Web dizaynın Doğru Görülmesi

• Web sayfasının Hızlı cevap vermesi

• Web sayfasının Arama Motoru ile senkron çalışması

• Web sayfasının Kolay kullanışlı olması

• Web programının Güncel olması

Web Projesinin Erişilebilir Halde Olması

Web sayfası tasarımı iyi bir alan adı yer üzerinden sunuluyor ve sağlam bir kod bilgisine sahip olmalıdır. Sayfası durmaksızın ziyaretçilerin ulaşımına izin vermelidir. Kullanıcıların zaman gözetmeksizin şehirlerden sayfayı gezeceği bilinmediğinden her olasılıkta web sayfasını ziyaretçi giriş çıkışına açık olmalıdır. Bu durumda gerekiyorsa farklı yerlerde bulundurulacak severler üzerinden web sayfasının yayınlanması sağlanmalıdır.

Web Dizaynın Doğru Görülmesi

Web sayfasını büyüyen teknoloji odaklı çalıştığından sürekli yenilenen çözünürlükteki ve farklı ebattaki cihazlarda uyumlu şekilde görüntülenebilmelidir. Web sayfası tablet, mobil cihazlar ve PC lere uygun bir şekilde tasarımı ortaya koyulmaktadır.

Web Sayfasının Hızlı Cevap Vermesi

Web sayfasının hızlı yüklenebilmesi hosting alanı, programlama alt yapısı ve tasarım birleşenlerini ile alakalı kapsamlı bir durumdur. Web tasarımı hızı için web sayfasında kullanılan tüm şablonlar mutlaka senkronize edilerek web sayfasına entegre edilmelidir. Bazı Programlama hususunda ise çok koddan kaçınan standartlara daha yakın bir programlama kullanılmalıdır. Bu iki önemli kriter de uygun olarak tasarladıktan sonra sağlam bir hosting alanı üzerinden web sayfasını kullanıma açılmalıdır. Güzel bir hosting alanı, ulaşımı sürati ve bant genişliği önemi açısından yüksek değerlere sahip hosting alanı olarak kullanıcıya öle sölenir. Web sayfasının süratini online olarak denetleme ederek gereken düzeltmeler ile web sayfanızın süratini artırmanız sağlanır, web sayfası sürat testi için web sayfası hızı ile alakalı tasarlanmış sayfamızı görmenizi rica ederiz.

Web Sayfasının Arama Motoru İle Senkron Çalışması

Web sayfasının en ekonomik ve en önemli pazarlama yollarından biri olarak kabul görmektedir. Web projesinin güzel ve önemli bir pazarlama aracılının olabilmesinin yolu ise arama motoru optimizasyonu olarak bilinen arama motoru uyumu ile çalışmasıdır. Arama motoru senkronu ya da optimizasyonu olarak günümüze kadar gelen en çok kullanılan Google arama aracıdır.