0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Gittigidiyor API Bilgileri Nasıl Alınır?

Gittigidiyor API Bilgileri Nasıl Alınır?

Gittigidiyor API bilgileri, SoftTR E-Ticaret sistemleri ile tam entegreli bir şekilde çalışmaktadır. E-ticaret sistemine eklediğiniz ürünlerin gittigidiyor mağazasında otomatik olarak yer alması ve aktarılması için Gittigidiyor API bilgilerine ihtiyacınız vardır. Aktarımda stok, fiyat ve diğer bütün bilgilerin eş zamanlı olarak güncellenmesini de bu sayede sağlayabilirsiniz. Gittigidiyor mağazaları üzerinden aldığınız siparişlerin de aynı anda e-ticaret sitenizde yer alan panele düşmesini bu şekilde sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra gittigidiyor müşterileri sizden ürün sipariş ettiklerinde sizin sitenizin de otomatik bir şekilde üyesi olmaktadırlar.

Sipariş onayları, kargolama işlemlerini vs. e-ticaret kontrol panelinden bütün hatları ile kontrol edebilirsiniz. 

Bunu da okumak isteyebilirsiniz: Akakçe API Bilgileri Nasıl Alınır?

Gittigidiyor API Bilgileri Oluşturma

Gittigidiyor API Bilgileri Oluşturma

Gittigidiyor API Bilgileri Oluşturma

Gittigidiyor API bilgileri oluşturmak için öncelikle dev.gittigidiyor.com adresine üyelik oluşturup giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra üst menü içerisinde yer alan “API ANAHTARLARI” sekmesine tıklayın.

Önümüze çıkan ekrandan yeni bir API anahtarı almamız gerekiyor. “Yeni API anahtarı al” yazısına tıkladıktan sonra yazının alt tarafında ‘Developer ID, oluşturmuş olduğumuz API key, Secret key ve uygulama bilgileri’ yer alacaktır. Kayıt oluşturmadığımızdan ötürü bu alanların boş olması ve bu alanlarda bir veri olmaması gayet normaldir. 

Yani bu adımda “Yeni API Anahtarı Al” sekmesine tıklıyoruz ve gerekli key bilgilerini oluşturuyoruz.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz: Çiçeksepeti API Bilgileri Nasıl Alınır?

Gittigidiyor Rol Bilgilerini Alma

Gittigidiyor üzerinden Gittigidiyor API bilgileri oluşturduktan sonra rol bilgilerini almamız gerekmektedir.

Rol bilgilerini almak için ise api.destek@gittigidiyor.com adresine bir mail göndermemiz gerekiyor. Göndereceğimiz bu mail içerisinde rol bilgilerinin hesabıma tanımlanmasını istiyorum şeklinde bir yazı yazmalıyız. Konu başlığında “API, Rol Tanımlama Talebi” şeklinde bir başlık düşerseniz daha hızlı yanıt alabilirsiniz. Örnek Yazı:

“Vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda API entegrasyon işlemi yapmak istiyorum. Bunun için gerekli olan rol bilgilerinin tanımlanmasını ve tarafıma iletilmesini rica ederim.” 

Rol Tanımlanması: Bireysel

Hesap Sahibinin Adı ve Soyadı: Adınız soyadınız

Firmanızın Adı: Firma adınız 

Telefon: Telefon numaranız (bireysel numaranızı tercih edin.)

Gittigidiyor Bilgileri: Gittigidiyor kullanıcı adınız

Şeklinde bir mail göndermeniz durumunda erken saatlerde yaptıysanız işlemi gün içerisinde dönüş alırsınız. Eğer geç saatlerde yaptıysanız en geç diğer gün akşamına kadar tarafınıza mail iletilir. İletilen mail içerisinde rol kullanıcı adınız ve şifreniz bulunacaktır.

Gittigidiyor API Bilgileri Tanımlama

Gittigidiyor API Bilgileri Tanımlama

Gittigidiyor API Bilgileri Tanımlama

Gittigidiyor API bilgileri hesabınıza tanımlandıktan sonra e-ticaret sitenizin paneline giriş yapabilirsiniz. E-ticaret sitesinin panelinde “Entegrasyon Merkezi” sekmesine ardından da “Gittigidiyor API Yönetimi” sekmesine giriş yapıyoruz. Açtığınız sayfa içerisinde gittigidiyor menüsü içerisinde sağ kısımda “API Ayarları” sekmesine giriş yapın. Yer alan boşluklardaki bilgileri almış olduğunuz mail bilgileri ile doldurun.

Ayrıca not düşmeliyiz ki bu bölümde yer alan teslimat şablonu kısmı diğer entegrasyonlardan biraz farklıdır. Bunun için teslimat şablonu kısmına B ve S harflerinden birisi girilmelidir. B harfini girmeniz durumunda “Alıcı Öder”, S harfini girmeniz durumunda ise “Satıcı Öder” şeklinde ayarlanır.

Gittigidiyor Kategori Eşleştirmesi Yapma

Gittigidiyor Kategori Eşleştirmesi Yapma

Gittigidiyor Kategori Eşleştirmesi Yapma

E-ticaret sitenizin Gittigidiyor sekmesi üzerinde bulunan API yönetimi sayfası içerisinde çoğu ayarlamayı yapmanız mümkündür. Sizin e-ticaret sayfanızda bulunan kategoriler ile Gittigidiyor sisteminde bulunan kategorilerin eşleşmesini yapabilirsiniz. Bu da sizin ürünlerinizin en doğru alanda bulunması ve Gittigidiyor mağazaları üzerinde görüntülenmesini sağlar.

Bu kısımda tek yapmanız gereken sol bölümden eşleştirmek istediğiniz kategoriyi seçmeli ve ardından alt bölümde bulunan Gittigidiyor kategorisini bulmalısınız. “Seçilenleri Eşleştir” butonuna tıkladıktan sonra bu iki kategori eşleşmiş olacaktır.

Gittigidiyor Ürün Aktarımı Yapma

E-ticaret sitenizin Gittigidiyor sekmesi üzerinde bulunan API yönetimi sayfası içerisinde çoğu ayarlamayı yapmanız mümkündür. Kategorilerin eşleştirmesini yaptıktan sonra ürünlerin üzerine tıklayıp kategori ile aynı işlemleri yaparak ürün aktarımını sağlayabilirsiniz.

Gittigidiyor’un kontrol etmesi ve onaylaması 1 iş günü içerisinde tamamlanır.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin