E-ticaret siteniz, web siteniz ya da kurumsal başka sitenizin maillerini her gün siteye girip kontrol etmek zor olurken, müşterilere ani cevaplar verilmesi gereken yerlerde internet aracılığı ile girmek çekilmez bir çile olmaktadır. Apple kurumsal mail kurma göstererek maillerinize tek tıkla erişebileceksiniz.

iPhone Mail Kurulumu Anlatımı

Adım adım fotoğraflarla iPhone mail kurulumu anlatırken isterseniz Google ya da başka mailleri nasıl açacağınızı da göstereceğiz.

Şirket Maili: Şirket Maili Nasıl Kurulur?

  • Ayarlara giriyoruz. Ayarlarda Parolalar ve Hesaplar kısmına tıklıyoruz.

  • İkinci adım olarak hesap ekle bölümüne tıklıyoruz. Eğer iCloud ya da Gmail ile ilgili bir işlem yapacaksak Hesap Ekle butonunu üstündekilerden bildirim kapatma vs yapabiliriz.

  • Üçüncü adım ise kurmak istediğimiz mail türünü seçiyoruz. Gmail kuracaksak Google, iPhone Exchange kurulumu için Exchanget tuşuna basmamız yeterlidir. Lakin biz, kurumsal mail kuracağımız içi en alttaki diğer tuşuna basıyoruz.

  • Burada karşımıza çıkan sekmelerden Mail olan Mail Hesabı Ekle seçeneğine tıklıyoruz.

  • Buradaki bilgileri ise; ad soyad, kurumsal e-postanız, parolanız ve açıklama olarak yazmanız gerekir. Doldurduktan sonra Sonraki seçeneğine tıklamayı unutmayın.

iPhone mail kurmadaki son aşamadır. Önünüze son pencere çıkacak. Buradaki bilgiler sunucunuz ile alakalı pencerelerdir. Sitenizdeki mailler nereye gelsin ya da giden olarak neresi gösterilsin seçenekleri yer almaktadır. Gelen ve giden postadaki mail yazan yerdeki hesabınız otomatik oluşur ama sunucunuzda yoksa, hosting firmasıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Buradaki bilgileri de kendinize göre doldurun. Burada yazan Fatih kısmı kişiye özel olup Admin, Merhaba, hello da yazıp firmanızı ekleyebilirsiniz.

Bundan sonra, Sonraki tuşuna basıp onaylıyorsunuz. iPhone mail kurulumu resimli olarak anlattık. Maillerinizi görmek istiyorsanız iCloud Mail servisine girdiğinizde görebilirsiniz.

E-ticaret: E-ticarette Satış Teknikleri