COVID-19 salgınıyla birlikte şirketler elektronik ortamdaki satışlarını, hacimlerini, trafiklerini artırmak için yeni yollara giderken 2010 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen E-fatura e-ticaret sitesi sahipleri için muhteşem bir üründür. Bu yazılım, ürün ya da elektronik fatura sayesinde müşteriye iletmemiz gereken faturaları elektronik olarak iletebilir, kargo ya da COVID-19 tehlikesine karşı kendimizi koruyabiliriz.

Yeni Normal: Yeni Normalleşmede E-ticaret

E-ticaret sahipleri için e-faturanın anlamı oldukça büyü. Müşteriye iletecekleri bir kağıttan tasarruf yaparak ay / yıl bazında kağıt tasarrufunu reklam alanına yönlendirebilir ve müşteri kazanımında kullanabilirler. E-fatura geçmeniz sayesinde internet ortamında gönderilen faturalar ortaya çıkacak ve müşteri tüm detayları daha iyi öğrenebilecektir.

E-Fatura Nedir?

E-fatura, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2010 yılında ortaya konulan, internetten tedarikçinin, işletme sahibinin müşteriye fatura göndermesini sağlayan ve bir kişiye ya da tüzel kişiye gönderimi yapılan olarak açıklanır. Kâğıt faturanın internet aracılılığı ile gönderim şekline de denilebilir. E-fatura ile e-arşiv aynı değildir. Bunu açıklarsak; e-fatura tek bir kişiye ya da tüzel kişiye gönderilen fatura türüne denir. Lakin E-arşiv, ticari bir faaliyeti olmayan ya da perakende müşterilerine kestiğiniz faturaya denilmektedir.

Zirve Rehberi: E-ticarette Başarının Anahtarı

Yapacağınız düzenlemeler ardından müşteriye sağlıklı ve Gelir İdaresi Başkanlığı mühürlü e-fatura göndermek için onay almanız gerekmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı belirlediği bir tutarın üstünde satış yapıyor olmanız gerekmektedir. Yaklaşık 10 saniyelik işlemler sonucu müşteriye direkt olarak faturanızı teslim edebilirsiniz. E-fatura avantajları;

  1. Kâğıt sıkıntısından kurtulursunuz
  2. Manevi kazanç sağlar
  3. Fatura kontrolünü yapmanız kolaylaşır
  4. Yazıcının çalışıp çalışmaması derdine son verirsiniz
  5. Farklı maliyetleri ortadan kaldırırsınız
  6. Tek tıklama ile efatura oluşur

Entegreli E-fatura

Hükümdar Bilişim firması olarak Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki E-fatura işlemlerinizi özel bir yazılım sayesinde entegreli bir yazılım oluşturuyoruz. Bu sayede çok basit işlemlerle 10 saniye sürmeden müşteriye faturanızı gönderme imkanı sağlıyoruz. Oluşturduğumuz yazılım sayesinde müşteri memnuniyetini en üst planda tutmak için anında bir efatura oluşturuyor ve müşteriye gönderimini sağlıyoruz. Müşterilerimizin hayal ettiğini inşa etmek için var olan firmamız efatura için de kreatif çözümler üretiyor.

Sorularla E-ticaret: Soru – Cevap E-ticaret 

Burada yapmanız gereken tek şey; mali mühür başvurusu yapıp Gelir İdaresi Başkanlığı’na e-fatura için başvuruda bulunmaktır. Bundan sonra müşterimizin istediğini yazılım alanında yaparak muhteşem bir entegre çıkartıyoruz.