D3.JS Nedir?

Birçok kişinin bilgisayar sistemlerinde ya da internet teknolojilerinde merak ettiği konulardan birisi d3.js nedir şeklinde olmaktadır. Türkçe kaynaklı web sitelerinde aslında pek te kaynak olarak yer verilmeyen D3.js aslında bir hata türü olarak bilinmelidir. Yabancı kayaklı web sitelerinin paylaşımlarını analiz ettiğimiz zaman aslında bu merak edilenin tam olarak cevabını da bulmuş olmaktayız ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikli olarak D3.js denildiği zaman aklınıza ilk olarak Windows işletim sistemi gelmelidir. Çünkü BDS Magazine tarafından geliştirilmiş olan bu sistemde JS dosya türü olarak belirlenmiştir. D3.js en son 1.0.0.0 sürümü ile Windows için geliştirilmiştir ve sonrasında herhangi bir sürüm güncellemesi çıkarılmamıştır. Güvenlik derecesi bilinmeyenler statüsünde olurken, 1 yıldız ile popülaritesi belirlenmiştir.

JS Hatasına Neden Karşılaşma İhtimaliniz Var?

Genellikle d3.js hatası alanlar bu hatanın nerede ve nasıl kaynaklandığını bir türlü çözemezler. Ancak sizlere bu konuda bir takım bilgiyi verirsek sizde çok basit bir şekilde d3.js hatası çözümü konusunda bir adım atmış olursunuz. Windows işletim sistemi kurulurken genellikle JS dosyalarında hatalar ile karşılaşır ve istenilen bir şekilde yüklenmesini başaramaz. Normal bir şekilde yüklenme işlemini tamamlamış olsa bile bazen virüs bulaşması sonucunda d3.js hatası alabilirsiniz. Bilinmesi gereken bir diğer konu ise d3.js hatasının alınacağı durumlardır. Genellikle bilgisayardan hiçbir işlem yapmıyorken karşınıza çıkmasının ihtimali yoktur. Ancak bir program çalıştırırken ilk olarak çıkacağı konumdur. Ayrıca yazıcıdan çıktı alırken d3.js hatası alıyorum diyenlerden de olabilirsiniz.

D3.JS Hataları Karşınıza Hangi Mesajlarla Çıkar?

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda genellikle her zaman hatanın mesajı aynı olmaz. Aşağıdaki listedeki gibi aslında aynı mesajı veren hatalar genelinde de çözümü aynı olmaktadır.

  • D3.js yüklenemedi!
  • D3.js hatası
  • D3.js yedeklenemedi
  • D3.js eksik
  • D3.js dosyası kaydetmede başarısız oldu
  • Çalışma zamanlaması hatası D3.js
  • D3.js yüklenirken hata ile karşılaşıldı

Görüldüğü üzere D3.js hatası alırken yukarıdaki gibi bildirgeler ile karşılaşabilmektesiniz.

Birçok kişi hatanın neden ortaya çıktığını anlamış durumda olsa da d3.js hatası nasıl giderilir konusunda bir takım edişeler de yok değil. Bunun için birçok yöntem bulunmaktadır. Sizler için bu yöntemleri bulmak ve araştırmak istediğimiz zaman adım adım uygulama içerisinde olmanız gerekmektedir.