Çiçeksepeti API bilgileri almak ve çiçeksepeti üzerinden satış yapmak için sitemizde yer alan yazıdan yararlanabilirsiniz. Oldukça geniş bir pazara sahip olan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan Çiçek Sepeti üzerinde satış yapmak için gerekli adımlar aşağıdaki gibidir.

 

ÇiçekSepeti üzerindeki mağazanızda API bilgileri alıyoruz.

ÇiçekSepeti üzerindeki mağazanızda API bilgileri alıyoruz.
ÇiçekSepeti üzerindeki mağazanızda API bilgileri alıyoruz.

Burada ilk önce ÇiçekSepeti üzerinde bir mağaza hesabı açmanız gerekmektedir. Sonrasında açmış olduğunuz mağaza hesabına ÇiçekSepeti Bayi üzerinden giriş yapın. Bayi panelinden giriş yaptıktan sonra sol taraftaki panelde yer alan “Mağaza ve Reklam Yönetimi” sekmesine tıklayın.

 

API erişim ayarlarını açıyoruz.

API erişim ayarlarını açıyoruz.
API erişim ayarlarını açıyoruz.

Açmış olduğumuz “Mağaza ve Reklam Yönetimi” menüsü üzerinden “Ürünlerim” kısmına giriş yapın. Ürünlerim sayfasının üst bölümünde bulunan “API Erişim” kısmını açın. Burada yer alan sayfada API bilgileriniz görüntülenecektir.

 

Prapazar Hesabına Girip Entegrasyon Yapma

Prapazar Hesabına Girip Entegrasyon Yapma
Prapazar Hesabına Girip Entegrasyon Yapma

API anahtarını oluşturduktan sonra Prapazar hesabına giriş yapın. Buradaki sayfa üzerinden Prapazar hesabımızda ÇiçekSepeti bilgilerinin entegrasyonunu yapacağız. Prapazar hesabına giriş yapın daha sonrasında sol menüde yer alan “Entegrasyon” sekmesinin altındaki “Mağazalarım” sekmesine girin. Açmış olduğunuz sayfa üzerinden “Çiçek Sepeti Mağaza Ekle” seçeneğini seçin ve API bilgilerini girin.

 

ÇiçekSepeti API Bilgileri Almanın Faydaları Nelerdir?

 

Çiçeksepeti API bilgileri kullanılarak Çiçeksepeti API entegrasyonu yapılabilir. Çiçeksepeti Partner Programı kullanılarak katılım sağlayan firmalar Çiçeksepeti API servisleri aracılığıyla mağazalarını kendilerine özgün e-ticaret sistemlerine eklerler.

 

Çiçeksepeti mağazalarını e-ticaret sitelerinin içerisine eklemek ne fayda sağlar?

  • Fiyatları ile stokları tek bir tıklama yapılarak güncellemeniz mümkündür.
  • Basit bir şekilde ürün aktarım işleminin yapılması mümkündür.
  • Fatura gönderim işlemlerin Çiçeksepeti tarafından sağlanan bilgiler kullanılarak rahat ve basit bir görünüm elde edersiniz.
  • Sipariş işlemlerini rahat ve kolay bir biçimde halledebilirsiniz.
  • Müşteri sorularına sitenizin içeriğinde bulunan panel kısmı üzerinden oldukça kolay bir biçimde erişmeniz mümkündür. Bu sayede ise kendi firmanıza gelen kötü ya da iyi  yorumları görerek, yorumlar hakkında değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Akakçe API Bilgileri Nasıl Alınır?

ÇiçekSepeti API Bilgileri Almak E-Ticaret Firmasına Ne Katar?

Çiçeksepeti API bilgilerinin alınması, e-ticaret sektörü içerisinde profesyonel olacak düzeyde ülkemizde doğru ve iyi şekilde temsil eden firmalarından birini etkilemektedir. Kişilerin farklı kategoriler üzerinde bulunan ihtiyaçlarına göre çok kısa bir zaman içerisinde karşılık vermektedir. Müşterilerin ihtiyaçlarından hariç eğlence konu bazlı da oldukça fazla  alışverişler yapmasına imkan tanır. Fakat yalnız müşteri odaklı olmamak ile beraber mağaza sahibi olan kişilerin  kazanç sağlamasına büyük bir olanak sunduğu bilinmektedir.

Firmaları sonucunda satış yapma isteği olan kişiler Çiçeksepeti mağazasının açılması konusunda faydalanmak istemektedir. Site içerisinde özgün bir satıcı profili oluşturularak çeşitli profiller üzerinde bulunan kişilere erişim sağlanılmasını mümkün kılar. Satış imkanın yalnızca fiziki olan mağazaları esas alacak şekilde kısıtlama yapmadan ülkenin bütün alanına erişim sağlanılması mümkün olur. Böylece hem satıcı markaya ait  tanıtım hem de maddi kazançlar elde etmek amacıyla gerçekleştirilen olaylar arasında yer alır.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Trendyol API Bilgileri Nasıl Alınır?

ÇiçekSepeti Üzerinden Satış Yapmak 

Çiçeksepeti internet sitesinde e-ticaret sistemi eklenilmesi kar ettirir mi? Veya ne kadar ettirir?

 

Kar konusuna giriş yapmadan önce Çiçeksepeti internet sitesine kendi e-ticaret sisteminizi eklemek adına Çiçeksepeti API bilgilerine ihtiyacınız bulunduğunu belirtelim. Çiçeksepeti birçok kullanıcısı ile beraber devamlı bir reklam veren  şirkettir. Yani kendi e-ticaret siteniz içerisinde olduğu gibi bireysel reklam verilmeden  satış yapma imkanı bulabileceğiniz büyük bir pazar. Bu pazar aracılığıyla ürünlerinizi çok daha fazla bir şekilde satıp ve oldukça ciddi karlar elde edebilmeniz mümkün olur. Burada ise dikkat etmeniz gereken nokta Çiçeksepeti satış kurallarına uygun bir biçimde satış yapmanız olacaktır.

 

Çiçeksepeti Üzerinden Satış Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Çiçeksepeti API bilgileri alınarak Çiçeksepeti internet adresi üzerinden kendi E-ticaret siteniz içerisinde bulunan ürünleri satabilirsiniz. Bunun size ve şirketinize oldukça faydası olacaktır. 

  • Öncelikle Çiçeksepeti üzerinden alışveriş yapılmış olsa dahi size ait olan sitenizin ismi görülecektir.
  • Çiçeksepeti internet sitesinin ücretsiz reklamları ile beraber  daha çok satış yapacaksınız.
  • Ürünleriniz kendi siteniz dışında başkla bir yerde olduğundan dolayı değişik kitlelere hitap edeceksiniz.