Web geliştirmede çalışanlar için Bootstrap yeni bir terim değildir. Aslında, Bootstrap’ın yaptığı şey, modern bir web sitesini çalıştırmak için gereken süreyi azaltmaktır. Tipografiden düğmelere veya görüntü döngülerine kadar bir sitenin her yönü için tasarım şablonları kullanabilirsiniz.

Ayrıca, duyarlı web siteleri oluşturmak için tasarlandığından uzun kod yazmak zorunda kalmazsınız. Bir web sitesinin akıllı telefon olarak küçük ekran boyutundan kişisel bilgisayarın büyük ekran boyutuna kadar çeşitli ekran boyutlarında en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Temel olarak, sizi cihaza özgü bir site oluşturma yükünden kurtarır ve Bootstrap hile sayfalarını kullanışlı tutmak, siteyi daha da basitleştirir.

Laravel Rehberi: Laravel İle Özel Yazılım Geliştirme

Neden Bootstrap Kullanıyorsunuz?

Bootstrap’in ana avantajı şunlardır:

  • Kullanımı çok kolaydır. Temel HTML ve CSS bilgisine sahip herkes Bootstrap kullanabilir.
  • Kullanıcıların duyarlı bir web sitesi geliştirmelerini kolaylaştırır.
  • Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari ve Opera gibi tarayıcıların çoğunda uyumludur.

Bootstrap’in Avantajları

Bootstrap gibi geliştirme çerçevelerinin temel faydalarından biri, site genelinde kalite ve tutarlılığı korurken geliştirme sürelerini hızlandırmaya yardımcı olmalarıdır. Artık her elemanı yeniden tasarlamanıza gerek yok. Ayrıca, tarayıcılar, platformlar ve cihazlarda her şeyin görünmesini ve çalışmasını sağlamak için saatler harcamanıza gerek yoktur. Bootstrap kullanarak, zor işlerin tümü (çoğu) sizin için yapılır.

Bootstrap, web’deki en popüler ön geliştirme çerçevesi olduğu için, yararlı olabilir. Hile çantanıza Bootstrap eklemek, web sitelerini daha hızlı oluşturmaktan hayalinizdeki işinize inmeye kadar birçok yönden size yardımcı olabilir.

Ayrıca, Bootstrap kendi stilleri ile birlikte gelse de, bunları geçersiz kılmak kolaydır. “Bootstrap tasarımına” kilitli değilsiniz. Kendi Bootstrap bileşenlerini seçerken, kendi bileşenlerinizi eklerken kullanabilirsiniz. Bootstrap üzerine kurulmuş binlerce web sitesi var, ancak kendi tasarımları var.

En Yayın Hatalar: En Yaygın Programlama Hataları

Bootstrap’ı Kimler Kullanıyor?

Bootstrap, küçük bloglardan büyük kurumsal web sitelerine kadar her ölçekte web sitesi oluşturmak için kullanılabilir. Bootstrap kullanan kuruluşlar arasında NASA, Washington Üniversitesi, FIFA, Newsweek, VOGUE ve daha pek çok şey bulunmaktadır.

Bootstrap’in Temel Bileşenleri
  • İskele: ızgara sistemi, arka plan, stiller / bağlantı stilleri vardır.
  • JS Eklentileri ve JavaScript Eklentileri: JS ve jQuery eklentileri ile birçok jQuery ve JavaScript eklentisi içerir.
  • Özelleştir: çerçeveleri özelleştirebilir veya kendi çerçeve sürümünüzü almak için.
  • CSS: CSS dosyaları veya bol miktarda CSS dosyası içerir.

HTML 5 Menü: HTML 5 Menü Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dezavantajları Var mı?

Bootstrap’i kullanmanın bazı dezavantajları vardır. Bootstrap’ın çok sayıda yeniden kullanılabilir kodu olduğundan, kodu gerçekten anlamadan geri dönüştürürsünüz. Bootstrap kullanırken, stil için bazı özel CSS kullanıyor olmanız gerekir, aksi takdirde diğer birçok Bootstrap web sitesine benzeyebilirsiniz. Bootstrap’ın dosya boyutu büyük. Bu, web sitesinin yüklenme süresini etkileyebilir. Ancak bu dezavantajlar özelleştirme ile aşılabilir. Bootstrap kolayca özelleştirilebilir ve çarpıcı bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilir. Bootstrap’ın şişirilmesi hakkında, Bootstrap belgelerindeki özelleştirme sayfası çözümdür.