Arama motorlarına sitenizi sevdirmek için yapabileceğiniz pek çok çalışma bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi yapacağınız backlink çalışmalarıdır. Yani başka sitelerden ziyaretçileri sitenize yönlendirebilecek olan linkleri yayınlamaktır. Bunu doğrudan kendi açacağınız paravan blog siteleri aracılığı ile gerçekleştirebilmeniz de mümkündür. Ancak bunu yaparken farklı IP adresleri kullanmanız ve kullandığınız blogu da arama motorlarının sevebileceği şekilde tasarlayıp oluşturmanız önem taşımaktadır.

Doğru SEO çalışmaları yapmak için gerçekleştirmeniz gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bunların en önemlileri arasında yer alan backlink çalışmalarınızda farklı sitelerden link almak başlıca SEO çalışmaları arasında yer almaktadır. Bu çalışmaların istediğiniz gibi bir sonuç verebilmesi için sitenizi spama düşürecek hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir. Bu sayede sitenizin güvenilir bir site olarak görülmesini sağlamanız da mümkün olacaktır.

Arama motorları sitelerin görsel açıdan kaliteli olmasının yanı sıra içerik zenginliği de büyük bir öneme sahiptir. Özellikle yüksek PR sahibi sitelerden alacağınız backlinkler siteniz için oldukça faydalı bir referans olabileceğinden bu konuya ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir. Siteniz için oluşturacağınız paravan blog sitelerini farklı bir IP adresi kullanarak oluşturmanız ve güncellemelerini gerçekleştirmeniz arama motorlarını aldatmaya yönelik bir çalışma yapmadığınızı gösterecektir.

Paravan siteler ve bloglar sitenizin tanıtımı açısından büyük bir rol oynamaktadır. Ancak kullanıcısı olmayan ya da çok az sayıda kullanıcısı olan sitelerin size fazla faydası olmayacağından sitenize faydalı hale getirebilmek için blog sayfanızı da sürekli güncellemeniz ve SEO’ya uygun hale getirmeniz önem taşımaktadır.

Sitenizin kullanıcı sayısını artırmak ve arama motorlarının üst sıralarına taşınmasını sağlamak amacıyla gerçekleştireceğiniz paravan blog çalışmalarından beklediğiniz verimi alabilmeniz için sitenizle alakalı olan konularda blogunuzda yazılar yayınlamanız ve bu yazılarda sitenize yönlenecek linkler oluşturmanız blog sayfanızı ziyaret eden kişilerin sitenizi de ziyaret etmesini sağlayacaktır.