Akakçe API bilgileri, diğer e-ticaret sistemlerine göre biraz daha karmaşıktır. Çünkü Akakçe üzerinde onaylı bir şekilde satış yapmanız için Akakçe destek biriminin sizi onaylaması gerekmektedir.

 

Akakçe üzerinden API bilgilerini almak için öncelikle destek@akakce.com adresine bir mail göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz mailde şirketiniz için sipariş entegrasyonu istediğinizi belirtin. Daha sonrasında API bilgilerinizi yani (kullanıcı adı ve şifrenizi) Akakçe destek üzerinden isteyin. (Örnek MAIL: Hukumdar Yazılım E-Ticaret sistemim için sipariş entegrasyonu yapmak istiyorum. API kullanıcı adımın ve şifremin gönderilmesini rica ederim.)

 

Akakçe üzerinden Akakçe API bilgileri almak için mail harici 1 yöntem daha bulunmaktadır. Akakçe internet sitesinin giriş yaptıktan sonra üst barda bulunan iletişim sekmesine giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranda görüş, öneri ve yorum bölümüne bilgilerinizi girin. Açıklama kısmında yine yukarıda olduğu gibi API bilgilerinizi yani (kullanıcı adı ve şifrenizi) isteyin. Kısa bir süre içerisinde Akakçe Destek ekibi tarafından tarafınıza dönülecektir.

Akakçe API Bilgileri Nasıl Alınır?: Trendyol API Bilgileri Nasıl Alınır?

Akakçe API Bilgileri Almanın Faydaları Nedir?

Akakçe API Bilgileri Almanın Faydaları Nedir?
Akakçe API Bilgileri Almanın Faydaları Nedir?

Akakçe API bilgileri kullanılarak Akakçe API entegrasyonu yapılabilir. Akakçe Partner Programı aracılığıyla katılım sağlayan firmalar Akakçe API servisleri tarafından mağazalarını kendilerine has e-ticaret sistemlerine eklerler.

 

Akakça mağazalarını e-ticaret sitemizin içerisine eklemek ne fayda sağlar?

  • Fiyatları ve stoklar tek bir tıklama sayesinde güncellemeniz mümkündür.
  • Kolay bir biçimde ürün aktarımının yapılması mümkündür.
  • Fatura gönderim işlemlerin Trendyol tarafından sağlanan bilgiler sayesinde rahat ve kolay bir görünüm elde edersiniz.
  • Sipariş işlemleri basit ve rahat bir biçimde halledebilirsiniz.
  • Müşteri sorularına siteniz içerisinde bulunan panel üzerinden kolay bir şekilde erişmeniz mümkündür. Bu sayede ise firmanıza gelen iyi veya kötü yorumları görerek, değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz: Kargo api Entegrasyonu Nedir?

Akakçe API Bilgileri Almak Ne İşime Yarar?

Akakçe API bilgilerinin alınması, e-ticaret sektörünün profesyonel olacak şekilde ülkemizde en iyi biçimde temsil eden firmasını etkilemektedir. Kişilerin farklı kategoriler içerisinde yer alan ihtiyaçlarına göre kısa zaman içerisinde karşılık vermektedir. Müşterilerin ihtiyaçları dışarısında eğlence konusunda da pek çok alışveriş yapmasına imkan tanır. Fakat yalnız müşteri odaklı değil mağaza sahibi olan kişilerin de kazanç sağlamasına olanak sunduğu bilinmektedir.

 

Firmaları sonucunda satış yapmayı arzulayan kişiler Akakçe mağaza açılması konusu içerisinde faydalanmak istemektedir. Site içerisinde satıcı profili oluşturularak farklı profiller içerisinde bulunan kişilere erişim sağlamayı mümkün kılar. Satış imkanın yalnızca fiziki mağazaları esas alarak kısıtlamadan ülkenin bütün alanı içerisine erişim sağlamak mümkün olur. Böylece hem satıcıya marka ait olan tanıtım hem de maddi bir kazanç elde edebilmek adına gerçekleştirilmekte olan durumlar arasında yer alır.

 

Akakçe Üzerinde E-Ticaret Sistemini Eklemek Kar Ettirir Mi?

Akakçe internet sitesi üzerinde e-ticaret sistemini eklemek ne kadar kar ettirir? Veya kar ettirir mi?

 

Kar konusuna değinmeden önce Akakçe internet sitesi üzerinden kendi e-ticaret sisteminizi eklemek için Akakçe API bilgileri ihtiyacınız olduğunu belirtelim. Akakçe birçok kullanıcısı olan ve sürekli olarak reklam veren bir şirkettir. Yani kendi e-ticaret sitenizde olduğu gibi bireysel reklam vermeden de satış yapabileceğiniz büyük bir pazar. Bu pazar sayesinde ürünlerinizi daha fazla satıp ve ciddi karlar elde etmeniz mümkün olur. Bu noktada dikkat etmeniz gereken Akakçe satış kurallarına uygun bir şekilde satış yapmanız olacaktır.

 

Akakçe Satış Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Akakçe API bilgileri alarak Akakçe internet sitesi üzerinde kendi E-ticaret sitenizde bulunan ürünleri satabilirsiniz. Bunun size ve şirketinize birçok faydası olacaktır. 

  • Öncelikle Akakçe üzerinden alışveriş yapılsa dahi sizin sitenizin ismi görülecektir.
  • Akakçe internet sitesinin ücretsiz reklamları sayesinde daha çok satış yapacaksınız.
  • Ürünleriniz kendi siteniz harici bir yerde olduğu için değişik kitlelere hitap edeceksiniz.